Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.05.24. 14:58

Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
 A diszkoszok viselkedése! 
Szerző Üzenet
Ivadék

Na!Láttam Attila panaszkodik,hogy nincs mit olvasni én meg úgy is unatkozom úgyhogy körmölök nektek valamit.A Diszik viselkedése mostanság a mániám,nyaggattam is Atit egyik nap miatta 8-) Az érdekelne kinek mi a véleménye az akváriumi bunyókról,mármint ahol sok hal van egyben,de nagy helyen.Persze ez tenyésztett halakra vonatkozik mert gondolom a vadak között nincs jó és rossz fiú.Én például azt tapasztalom,hogy függ nemtől,kortól,és még színtől is,hogy milyen egy tányérka viselkedése.A San Merah hímeknek ritka nyugis a viselkedése,amit több ismerős is megerősített.Na mindegy!Szóljatok hozzá,had legyen drága Shrek-nek mit analizálnia ;) Meg érdekelne mekkora sérüléseket tudnak okozni egymásnak ha belelendülnek.Na vegyétek,vigyétek,izé olvasatok,írjatok :D

2013.04.30. 18:34
Gyakorlott nevelő

Nálam Stone-tól származó xinguk vannak 300l-ben 6db kis bonsai. Elég sok bunyó szokott lenni. Van egy ami bőven túlnőtte a többi, ő a főnök mindenkit .aszogat és ugye van a legkisebb aki meghúzza magát és inkább kerüli a konfliktust. A többieknek ha olyanjuk van simán neki mennek a nagynak holott jóval kisebbek. Nem tudom miért, de ők eléggé agresszívak.

2013.05.01. 20:42
Profil Honlap
Ivadék

Én azon vihorászok állandóan,hogy az albinó koszok nem nagy kötekedők,de ha neki fordul akár egy 2x nagyobb hal azt megtolatják rendesen.Mint a csókos gurámik,neki akasztja a száját és visszatolja,a másik meg csak kamillázik.Aztán csinálja tovább a saját dolgát,ez albinó style :lol:

2013.05.04. 17:18
Növendék

Ha az ötlet rossznak bizonyul, akkor tessék figyelmen kívül hagyni!

Mi lenne, ha ki-ki halát fajtára leosztva pontozná 1-10ig
Később jó kis anyag kerekedhetne ki belőle.

Pl: Diamond: Agresszió:4 pont és indoklás pár szóban.

Lac.

2013.05.04. 21:37
Ivadék

Na ezt jó ötletnek tartom.És vásárlásnál is sokan figyelembe vennék.De külön pontozom a színen belül a hímet és a nőstényt is mert az is eltér.Másik dolog,mazsolázgattam Moles írásai között,és olvasom,hogy a benyúlkálással stresszeli a halait,és menekülnek.Én minden halnál bevezettem a nyúlkálok,takarítok és közben kaját adok technikát.Működik :D Vannak kivételek mint pl. a corydorasok,gondolom a gyenge látásuk miatt,a botiáknál is nehéz dolog,de a koszok nagyon élvezik.Ha nem kapnak rögtön,neki állnak a karkötőmnek,körmömnek,mindennek ami csillog,még az anyajegy is jöhet.Ezért nálam élvezik a takarítást.Nagy figyelemmel kísérik ahogy polírozom az üveget :mrgreen:

2013.05.05. 14:21
Ivadék

Spinkler kezdhetnéd te a pontozást :mrgreen:

2013.05.05. 14:24
Gyakorlott nevelő

Hallidéj
Ez nálam is így ment, ahogy Te leírod: vízcsere, etetés, üvegtakarítás... az én kezemet is csipkedték etetésnél...
egy darabig. Aztán egyszer csak elbújtak a vízcserénél, holott odáig körbeúszkálták a kezem.
Szóval a Moles nem "benyúlkálással stresszeli a halait". :)

A felvetett témádhoz szólva: Szerencsére a halaim nagyon békések, szinte alig van verekedés, néha csipkednek oda
egymásnak, de alapjában véve együtt úszkálnak általában.

2013.05.05. 15:23
Növendék

Spinkler még csak szombaton megy a halaiért:)
Régi halaimról pedig emlékezetből nem posztolnék.

Még talán annyit hozzá fűznék hogy.

Fajta:
Neme:
Víz paraméter:
Víz cseréje heti %:
Agressio:1-10

Lehet pár ember nem repes az ötlettől,de úgy gondolom talán több év múlva jó kis viszonyítás lehet belőle.

Ui:Tessék gombot ragadni nem csak chat-elni...

2013.05.05. 18:02
Adminisztrátor

Sziasztok!

Az agresszió egy érdekes kérdés. Ha csak a Xingúkat nézem, akkor a dolog kb. úgy állt, hogy a 315-ös akváriumba bekerülve kb. egy évig eléggé békések voltak, persze a rangsor azért megvolt. Ahogy ivaréretté kezdtek válni, egyre gyakoribbak és komolyabbak lettek a nézeteltérések, de soha olyan ramazurit nem csaptak, mint a tenyésztett halaim.
Az ezresben az agresszió szinte megszűnt, azaz csak terület- illetve ivadékvédelemre redukálódott. Amíg ikrázós szezon volt, akkor kicsit fickósabbak voltak, amikor pihi ideje volt, akkor meg összeálltak egy csapatba és semmi különöset nem produkáltak.
A Spinkler által összeállított kérdőív minden kérdésére azt a választ tudom adni, hogy "attól függ". Ikrázási időben lágyabb vízben voltak magasabb pH-val, azon kívül kicsit keményebben, alacsonyabbal.
A vízcserék sem voltak állandó gyakoriságúak és mértékűek, az agresszió meg még annyira sem. Átlagolni persze lehet, de az úgy kapott adat enyhén szólva is csalóka lenne, úgyhogy inkább nem átlagolok.
Nem vagyok híve annak, hogy a halaimat az év minden napján pontosan ugyanolyan körülmények között tartsam. Nyáron a cservíz melegítésére kevesebb energia kell, az ozmó is jobban hoz, ilyenkor lágyabb vizet használok, de többet. Télen meg pont az ellenkező. Így van kvázi esős évszak és száraz évszak az akváriumban.

Üdv,
StoneAge

2013.05.05. 21:48
Profil Honlap
Ivadék

moles74 írta:
Hallidéj
Ez nálam is így ment, ahogy Te leírod: vízcsere, etetés, üvegtakarítás... az én kezemet is csipkedték etetésnél...
egy darabig. Aztán egyszer csak elbújtak a vízcserénél, holott odáig körbeúszkálták a kezem.
Szóval a Moles nem "benyúlkálással stresszeli a halait". :)

A felvetett témádhoz szólva: Szerencsére a halaim nagyon békések, szinte alig van verekedés, néha csipkednek oda
egymásnak, de alapjában véve együtt úszkálnak általában.

Nem úgy gondoltam,hogy bottal kergeted őket 8-) Szerintem ott a víz vagy valami más csinálta a dilit náluk.Kezdő lévén összepakoltam már mindent,de a flórák vittek mindent.
Fajta:Flóra pigeon
Nem:Ivar érett nőstény
Keménység:6
Ph:6.5-7
Pontozás:ikrázástól,napszaktól,stb függetlenül,kemény +10,ugyan ez hímben 8pont
Soha többet,ilyen büdös dögöt! :evil:
Vegyes nővényes akvárium!
San Merah felnőtt hím:vízértékek változatlanok.Legrosszabb esetben is csak 2 pont.
Ring leo:8centis kis vakarcs,7pont
Albinó felnőttek:2pont,viszont nem hagyják magukat,határozott önvédelem a legnagyobb hallal szemben is.
Panda pigeon:az akvárium királynője,határozott,senki nem bántja,nőstény szerintem több mint 16centi.
Legnagyobb rosszindulattal is csak 2 pont.De amúgy a hímek jobban viselkednek tapasztalat szerint.Még van pár nővendég,majd folytatom de jelenlegi állás szerint egymás között külön csoportban csesztetik egymást zsínorban,amíg a kis ring leo szét nem kergeti őket.Röhelyesek :lol:

2013.05.09. 18:29
Ikra

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egyik jó barátomnak van egy diszkosza, meg nem mondom milyen, ekkora rutinom nincs sajnos, de nem is ez a lényeg. A kérdés a következő... világos kék árnyalatos a rendes színe, de van időszak mikor teljesen elsötétül, szinte fekete lesz. Ez normális dolog, vagy ha nem akkor ez miért van, vagy mi befolyásolja?

Előre is köszi.

2014.01.11. 18:03

Sziasztok. Tapasztalatotokra lenne szüksègem. Fluval Komplett 350 L ,felturbozott Eheim mehanikai belsöfiltertoronnyal, külsö biologiai nitratfilteranyaggal. 2 Neon, 2 rövid LED 10 òrara allitva.Vizparameterek( papir)Nitrat 0,GH-KH3-4 ,Ph max 7.Temp. 28-29 fok. 2 Red Spotted es 2 türkisz került bele ,nagy varakozas es fel ev okosodas utan, akvarisztikaban nem ,de diszkosztartasban kezdö vagyok. A kèt türkisz kivàllt mint pàr( Tàncolnak ès leveleket pucolnak), de a egyik Red Spotted mèg el van velük, csak teritorium vèdelmi reakciok vannak, de a màsik red Spotted egyszerüen ki van zàrva a csoportbol, a màsik Red Spotted se haverkodik vele. Külön etetem, lassan làtszik ,hogy elmarad a növekedèsben. Esznek ezerrel, gyönyörü szineket produkàlnak, simizhetem öket, esznek a kezemböl. kb 13 cm es a nyamvadtka 12. Az aksiba kèt különàllo, minden komforttal felszerelt külön fa-bujkàlòs ,növenyes hely van nekik berendezve. Böven el tudnak egymas elöl bujni, ha bunyo van, vagy el szeretnènek különülni. Ès vègre a kèrdès..:)...Mit tehetek nyamvadtkàèrt, hogy befogadjàk , illetve ne a sarokban èlje le az èletèt...Nagyon probàlkoztam a helyesiràssal ès èkezetekkel, igen règota külföldön èlek, bocsànat ha hiba van benne. Vàlaszaitokat megköszönöm..:)

2018.03.03. 11:56
Adminisztrátor

Szia Timi!

Először is üdv a fórumon!

Továbbá: a helyzet az, hogy a diszkoszokkal kapcsolatosan az a bevett és az esetek többségében érvényes mantra, hogy egyszerre legalább 6db-ot érdemes belőlük beszerezni, mert viselkedésükből fakadóan ők csapathalak. Minél többen vannak, annál jobban megoszlik a nemeken belüli és a párok közötti agresszió, így az erősebb halak figyelme nem mindig csak ugyanarra az egy, a rangsorban leghátul kullogó halra koncentrálódik, ami számára stresszt, majd idővel a stressz következtében kialakuló nyavalyákat jelenti. Nálam jelenleg 600 literben lakik két kivált pár, de itt is az a helyzet, hogy a domináns pár folyamatos elnyomás alatt tartja a másikat. Nálam viszont ez nem akkora gond, ugyanis az akvárium közel 2m hosszú, így a gyengébb párosnak is jut bőven elegendő élő- és táplálkozóhely.
Ha a türkizeid valóban párként készülnek viselkedni, akkor jó eséllyel hamarosan az izmosabbik türkiz is meg fogja kapni a magáét, ha pedig ő sem jön ki jól az utolsó hallal, akkor elég sok agresszió fog nagyon kis területre és egyetlen halra koncentrálódni.
Most mondhatnám azt, hogy vegyél még két halat onnan, ahonnan a meglévő négyet is vetted, tedd be őket az akváriumba, az ő érkezésük biztosan fel fogja borítani egy kicsit az eddig kialakult viszonyokat, de a helyzet az, hogy soha semmi nem biztos. Egy próbát mindenképp megér, de azzal számolni kell, hogy ha a párnak látszó kettős tényleg elkezd párként viselkedni, akkor az sem kizárt, hogy nem kettő, hanem négy hal fog idővel 50 liternyi víztérbe visszaszorulni. Akkor viszont érdemes lesz a párnak külön medencét adni, hadd tegyék a dolgukat.
A nyamvadtka befogadásáért érdemben semmit sem tudsz tenni. Ezeknél a halaknál törvényszerű, hogy egy nyamvadtka mindig is lesz közöttük. A kérdés csak az, hogy jut-e mindig neki is elég kaja és valami hely, ahol anélkül tud elrejtőzni, hogy ne mondjuk egy féltenyérnyi helyen töltse a napjait.
Annyit azért tegyél meg, hogy feltöltesz egy képet a medencéről, hogy lássuk, hogyan is néz ki a berendezés "élőben", mi az, amin esetleg érdemes lenne változtatni a kívánt cél elérése érdekében.

Üdv,
StoneAge

2018.03.03. 13:46
Profil Honlap

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... kosz_2.jpg

Köszönöm StoneAge. Akkor lesek egy nagyobb aksit, meg beszelek a tenyesztövel ..:)..

2018.03.03. 14:06
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ]