Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.11.17. 21:57

Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
 Tenyésztési tapasztalatok 
Szerző Üzenet
Ivadék

Sziasztok!

Most ott tartunk,hogy kipróbáltunk ezt és azt. Kivettük anyut és kivettük aput. Eredmény ivadék evés. Ha anyut vettem ki apu megette az ikrákat, ha aput
vettem ki anyu gyorsan megette az elúszott ivadékokat. Ahogy apu visszakerült anyuhoz rögtön remegés, boldogság. Most együtt hagytam őket kb. 20-30
ivadék úszkál körülöttük. Meglátjuk mit hoz a jövő.

Üdv:Lufi

2015.02.18. 22:37
Gyakorlott nevelő

Türelem! Tanulnak, gyakorolnak! Jó lesz az!

2015.02.19. 13:42
Ivadék

Szia Gyepi!

Hazaérve az a látvány fogadott ismét, mind a két hal feltapadva az akvárium frontüvegére és kuncsorgás. Már ilyenkor tudom kishal oda és kezdődik
minden előröl. Reggel még kb. 20db kishal vette körül őket. Bár ilyen messzire még nem jutottunk még, ez is fejlődés. Nem tudom a halak pontos életkorát,
akitől vettem kb. 2 évesre saccolta őket. Ő nevelte fel őket állítólag Fegétől származnak. Nem tudom meddig tart a gyakorlati idő, ilyen korú halaknál?
Csak az aggaszt, hogy kéthetenkénti ikrázás nem viseli meg nagyon a nőstényt? Már pár hónapja megy ez a műsor.

2015.02.19. 19:59
Gyakorlott nevelő

Megtisztelő, hogy hozzám fordulsz a kérdéseddel, de vannak nálam sokkal tapasztaltabb tagok, akik konpetensebbek a kérdésben. De persze nekem is van elképzelésem. Én úgy gondolom, hogy pártól függően 7-12 ívás alatt meg kell hogy tanulják a dolgot. Ha nem, akkor kell elkezdeni aggódni, gondolkodni. A kigéstől sem kell tartani, majd abbahagyják ha megunták.

2015.02.20. 14:01
Gyakorlott nevelő

szia,

Mivel és mennyit etetsz?
Éri őket bármilyen külső stressz?

KisA

2015.02.25. 19:00
Ivadék

Szia KisA!

Az étrend a következő fagyasztott artemia, krill és grana diskus táp. A fagyi kaját vízben felengedve és jól átmosva adom nekik, naponta egyszer etetek este.
Nándi jelezte is "HELYTELEN", eddig így etettem. Most átgondolva megpróbálom a reggeleket úgy időzíteni, hogy legyen időm megetetni őket.
Tegnap akvárium tisztítás volt mind a két pár medencéjében, szivacs és üvegtisztítás is alul, oldalt körbe és 40% vízcsere. Elég nagy felfordulást csináltam közöttük,
mire az utolsó vödör vizet öntöttem az egyik medencébe a snakeskin, kobalt pár javába ikrázott így majdnem a fejükre kapták a vizet mire észrevettem.
Ma a másik pár is leikrázott :shock: , hát most ez van. Az ikrák gyenge megtermékenyülésük oka valószínűleg a nagy áramlás volt, mivel most 24 óra elteltével
öt kifehéredett ikrát látok. Ez eddig 30-40% volt, meglátjuk.

2015.02.25. 23:21
Gyakorlott nevelő

igen,
az etetés kevés. lehet ez is az oka, hogy nem nevelenek, mert nincs kraft hámváladékra.
Napi 3-ra minimum emeld meg.
Reggel kötelező majd amikor hazaérsz melóból és lámpaoltás előtt. ez kivitelezhető kombo.
2,5 óra legyen 2 etetés közt minimum.
kaja kellene még valami. valami mix esetleg. kevés féle ez igy.:)

KisA

2015.02.26. 13:49
Ivadék

Szia!

Igen ezen én is régóta gondolkozom, te mit ajánlanál? Ezekben a mixes kajákban nem vagyok nagyon otthon. Néha szoktam nekik marhaszívet reszelni.
Egy giliszta telep beindításán gondolkozom, Nánditól kaptam ígéretet az indításhoz tud adni egy kis oltóanyagot. A kaja mennyisége? Folyamatos evők,
addig esznek ameddig találnak élelmet, reggelre semmi kajamaradék nem marad. A társasba képesek addig fejjel lefelé lógva a kavicsot túrni ameddig csak látnak.

2015.02.27. 00:02
Ikra

Sziasztok!

Egy társas akváriumban 7 diszkoszhalból kivált egy pár, 2 pigeon, 2 napja teszik a szépet egymásnak, remegnek, és a háttér egy szegletét elkezdték takarítani és védeni. A dolog azért meglepő, mert a vizem ezt nem indokolja. 29 fok, 9.0 PH KH:700ppm GH:70ppm (papírcsíkkal mérve) Szerintetek ha kiteszem őket egy másik aksiba, ahol egyedül vannak, járhatnak-e sikerrel? A sikert úgy értem, hogy lesznek-e felnevelhető példányok, ha nem is elsőre. Egyébként milyen sűrűn próbálkoznak ikrázással, illetve ha az első próbálkozás után, hagyjam külön őket vagy tegyem vissza a következő násztáncig? Nagyon köszi a válaszokat

Gábor

2015.06.08. 19:22
Adminisztrátor

Szia Gábor!

Ne lepődj meg, a pigeon-öknek lassan már minden mindegy. Ha a víz amúgy tiszta, a halak pedig nem betegek, akkor az idő elérkeztével ikrázni fognak.
Szerintem az első ikrázást várd meg, hogy lezavarják a közösben, két ok miatt is.:
Az egyik, hogy megbizonyosodj róla, hogy tényleg egy pár és nem két nőstény szereti egymást. Ilyesmi fiatal halaknál előfordul.
A másik, hogy hadd szenvedjenek kicsit az ikrák és az ivadék őrzésével, nem árt egy kis gyakorlat, mielőtt külön tennéd őket.

Az ikrázás gyakorisága kor, kondi és lendület függvénye leginkább. Ha először nem sikerül, akkor akár 4-5 nap után is ikrázhatnak újra. Félsiker esetén 7-10 nap, egyébként pedig mikor hogy. Gyakran előfordul ezekkel a hibrid jószágokkal, hogy nehezebb velük abbahagyatni az ikrázást, mint rávenni őket.
Ha kiteszed őket ikráztatóba és az első 4-5 próbálkozás után sem mennek semmire, akkor el lehet kezdeni gondolkozni, hogy visszatedd-e őket a közösbe vagy sem. Lehet, hogy pont a hatodik alkalommal sikerül nekik, lehet, hogy a tizedikre sem. Ezt eléggé nehéz megmondani. Próbálkozz, tapasztalj, aztán meglátod.
A biztonság kedvéért sórák petéd legyen otthon. Murphy törvénye szerint minden dolog akkor sikerül, amikor egyáltalán nem vagy rá felkészülve...

Üdv,
StoneAge

2015.06.09. 00:28
Profil Honlap
Ikra

Köszönöm a választ, sokat segítettél. Egyelőre hagyom őket a társasban, azóta is tisztogatják a kiszemelt ikrázóhelyet, de nem történik semmi. Azt tapasztaltam, hogy amíg ég a világítás addig tisztogatnak, majd lekapcsolás után felhagynak vele. Ha különteszem őket kiderül, hogy mi a valós helyzet, szerintem a többiek miatt nem teszik le az ikrákat. Egyébként Vinare tenyészetéből származnak, remélem az utódok (ha lesznek) hasonlóan gyönyörűek lesznek mint a szülei.

Köszi mégegyszer

2015.06.11. 22:13
Gyakorlott nevelő

Szerintem a többiek nem zavarják őket, ha nagyon akarják, úgyis le fognak ikrázni. Nálam is ez volt, közösben ikrázott 3 pár is, 2-3 naponta. Egészen addig, amíg üvegkeretre erősített szúnyoghálóból térelválasztót nem csináltam, most ez a 3 pár nevel nálam.

Egyébként Vinare - Robinak tényleg gyönyörű halai vannak. És ha pH 9-ben nem is, de pH 7.5-ben pont nála és pont pigeonok ikráztak, és 60%-ban ki is keltek, nk13-ban. Ez pedig nem a lehetetlen kategória. Nálam csak annyi lenne, hogy a csapot rájuk nyitom, pont ilyen víz folyik belőle.

Üdv: Robi

2015.06.11. 23:44
Ikra

Még kaptam tőle red türkizeket, és red melonokat is. Azok is gyönyörűek. 8-ból 1 halt meg, sajnos ő a fejlődés korai stádiumában megállt és úgy is maradt. Szerintem idegi probléma miatt.

Üdv
Gábor

2015.06.12. 00:09
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5