Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.06.25. 05:12

Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 2018 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Kedves Fórumozók!

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de ami engem illet, én mára teljesen, totálisan megcsömörlöttem a facebook nevű jelenségtől és már régebb óta egyre fokozódó igényt érzek arra, hogy visszatérjek a régi, jól bevált "online halazós" formulához.
Néhány évnyi részvétel és megfigyelés után arra a következtetésre jutottam, hogy a facebook nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, az ott zajló szakmai eszmecsere színvonala egyrészről meg sem közelíti a világ szinte bármely fórumán fellelhetőét, másrészt pedig a facebook-on elhelyezett kérdések/hozzászólások rendezetlensége, ömlesztett és szinte kereshetetlen mivolta teljes mértékben pusztába kiáltott szóvá tesz szinte mindent, amit az ott zajló eszmecserében részt vevők kiadnak magukból.

A Diszkoszfórum már most is több hasznos információt tartalmaz, mint ami magyar nyelven rajta kívül összesen megtalálható. Ezt az 'online tudástárat' én, mint az oldal üzemeltetője, minden bizonnyal meg fogom őrizni, de ezen túl feltett szándékom az is, hogy a még aktív és eztán aktívvá váló tagok segítségével tovább bővítsem és a továbbiakban is hozzáférhető legyen bárki számára.

A téma címe azért lett 2018, mert 2018-ban lesz 10 éves a fórum. Úgy gondoltam, hogy mi más lehetne jobb alkalom egy újbóli gyülekezőre, mint egy ilyen kerek évforduló, és ha már idáig eljutottunk, akkor talán rendeződjünk véletlenszerű kupacba és találjuk ki, hogy hogyan tovább, vagy egyáltalán legyen-e tovább, stb.

Akinek meglátása, hozzáfűzni valója van, kérem, ne fogja vissza magát, legyen szó akár régi tagokról, akár olyanokról, akiknek talán ez lesz a legelső hozzászólása! Alább kéretik folytatni!

Üdv,
StoneAge

2017.12.02. 21:02
Profil Honlap
Adminisztrátor

keszulok diszkoszokat tartani, es tudom sokat kell olvasni ahhoz is hogy csak elkezdjem es kicsereljem a vitorlasaimat. Ezert orulnek ha tulelne a forum a jovoben is. Profi halak tartasarol szol ugye ez a forum. Picit csalodtam, hogy viszont az oldal gagyi. Szeretnek segiteni!
Par dolog ami viszont teljesen elvette a kedvem ettol a forumtol.
Ami engem zavar:
1.Regisztralasi mizeria. kitoltom a nyomtatvanyt majd nagyjabol 2-3het mulva jon az email hogy ok minden vmi ro-bolt.info oldalrol. Nem is jottem ra mi is az a mail. Es persze akkor mar azt sem tudtam mi is erdekelt. Nem is jottem vissza(akkor)
2. domain fintazas. Ha mar fizetve van a nev miert nem az van hasznalva100%ra, hanem a ro.info. mailek okvetlen arrol a cimrol jojjenek.
3. Kepek vedettek kulso embereknek. - szerintem felesleges eroltetni a regisztralast. Aki komolyan veszi az megjelenik, ha idecsalja par szep kep, erdekes cikk. igy meg olvasni sem lehet.
4. 1.bejelentkezes utan vmi hiba hogy nem tanalja a nyelv forditast es nem ment semmi az oldalon.
5. a regisztralasi mail hianyos, hibas.

Ezek ,igen, aprosagok de azert alap legyen. Nekem nagyon zavaroak ezek a hibak. Kb ugy erzem mintha akvariumot venne valaki szuro nelkul es csodalkozik hogy doglenek a halak.
Privat uzenetben megirhatom pontosan a hibakat. Megbeszelhetjuk hogy tudok-e segiteni.
Nem a letolas a celom, bocsanat ha valakit megbantottam.
Alex

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

2017.12.04. 23:27
Adminisztrátor

Szia Alex!

Üdv a fórumon!
Nekem nagyon tetszett a belépőd, szerintem határozottan nem bántottál meg vele senkit. Annak, hogy miért úgy vannak dolgok, ahogy, nem is annyira konkrét okuk, mint inkább történetük van, amit nagyon sokáig tartana ecsetelni, így inkább most nem megyek bele.
Az észrevételeid viszont kivétel nélkül jogosak. A helyzet sajnos az, hogy mivel a fórum gazdájaként (azaz jómagam) az informatika terén valahol a láma és a noob között helyezkedem el, kb. félúton, így a fórum indulása óta mindig is kénytelen voltam segítő kezekre hagyatkozni, akik szerencsére mindig a fórumlakók közül kerültek ki. Az építő jellegű észrevételeket örömmel fogadom, a technikai részleteket p.ü.-ben megtárgyalhatjuk.

Ami a diszkosztartást illeti.: Írtam anno ezt: viewtopic.php?f=6&t=1168, gondolom, már olvastad. Ha diszkoszhalat szeretnél tartani, akkor az alapvető tudnivalók ebben benne vannak. Ezeken túl viszont, minden akvárium egyedi mikrokörnyezet, mindegyikben egy icipicit másként alakulnak a szabályszerűnek tűnő dolgok, ezért mindegyiket egyediként is kell kezelni.
Nyiss egy témát, oszd meg velünk az elképzeléseidet, aztán onnan folytatjuk.

Üdv,
StoneAge

2017.12.05. 00:56
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Kedves Alex!
Nem sokan vagyunk már abból a csapatból, aki alapítóként aposztrófálhatja magát. Az elmúlt évebekben volt itt háború, sok értékes emberveszteséggel, és nagy, hosszú csöndesség. Jóindulatú, de amatőr emberkék, akik közös vírusbetegségben szenvednek, melynek neve " Discus". Nándihoz hasonlóan, én is értékelem az építő kritikát, mivel külső szemlélőként hamarabb szemet szúrnak a hiányosságok. de azért ez a belépő nem túl szimpatikus nekem. Arcod mérete, remélem egyenesen arányos a tudásoddal is. De ez majd idővel kiderül. Üdvüzöllek!

2017.12.05. 12:50
Gyakorlott nevelő

Jó reggelt mindenkinek..........

Bár hosszú évek óta nem halazok, a fertőzöttség valahol még bennem van.
Nosza , kíváncsian várom a fejleményeket.

2017.12.07. 08:29

Sziasztok! Tökéletesen egyetértek Nándival, én is tagja vagyok több diszkoszos csoportnak a fb-on, de egyiket sem lehet egy lapon említeni ezzel a fórummal. Én kb 4-5 hónapja tartok diszkoszokat és elmondhatom, h az itt lévő infoknak köszönhetem, h a halaim jol vannak és szépen fejlődnek. Nagyon profi kis fórum ez!!!

2017.12.07. 16:01
Gyakorlott nevelő

Igen, igen! Nagy múltja van a fórumnak, de az lenne a jó, ha nagy jelene is lenne! Ezért jó lenne, ha a tagság megosztaná minden pitinek gondolt problémáját, észrevételét, gondolatait. Fényképeket, videókat szeretnék látni a hazai diszkoszosoktól, had tanuljunk!

2017.12.08. 17:53
Adminisztrátor

Aranyosan érkeznek visszajelzések a kertek alól is, sokkal többen vagyunk még, mint ahány látszó tag került itt elő.
Nálam a Xingú mátrix éppen újratöltődik, a témámba fogok vágni. :)

Üdv,
StoneAge

2017.12.09. 23:58
Profil Honlap

Szia, StoneAge!

Ugyan sosem volt még diszkoszom, de szívesen olvasok a fórumon és maradok is :)

Üdv,
András

2017.12.15. 14:30
Növendék

Sziasztok,

Nálam is van új ötlet, jövőre talán sikerül megvalósítanom, az 1000 literes most épp növényesként működik ami nagyon szép, de a sok diszkosz azért hiányzik, őket most nagyon minimálban nyomom.

2017.12.19. 12:30
Profil Honlap
Kishal

Sziasztok!

Nagyon kedvelem ezt a fórumot, lényegében nincs olyan rész, amit ne olvastam volna el. Amikor belemerültem a diszkoszozásba, hetekig olvastam a hozzászólásokat, tapasztalatokat.
Az FB-t én sem igazán szeretem, viszont szerintem nagy hátránya a fórumnak, hogy nem lehet lájkolni a képeket. Ha feltöltünk valamit , sokszor semmi visszajelzést nem kapunk, hozzászólás írása viszont nagyon kevés alkalommal történik.

2018.01.01. 10:23

Sziasztok!Talán már 20 éve is van,hogy diszkoszozom,amikor csak tudok kutatok,olvasok,és eddig itt találtam a legtöbb nekem való infót.Jó lenne több fotót látni,meg hirdetést elérhető címekkel.A halas baráti körömben sokan hódolói ennek az oldalnak,annak ellenére,hogy egy szót sem írnak soha.Vagyunk,vannak sokan a háttérben.Remélem ez az év nem a csend éve lesz,megéltünk az oldalon már ilyen időszakokat is.Lehangoló volt.Nem kérdés,szükség van a jövőben is rátok,csak adjunk egy kis" vérfrissitést" az oldalnak.

2018.01.11. 22:24
Adminisztrátor

faralaci írta:
Sziasztok!Talán már 20 éve is van,hogy diszkoszozom,amikor csak tudok kutatok,olvasok,és eddig itt találtam a legtöbb nekem való infót.Jó lenne több fotót látni,meg hirdetést elérhető címekkel.A halas baráti körömben sokan hódolói ennek az oldalnak,annak ellenére,hogy egy szót sem írnak soha.Vagyunk,vannak sokan a háttérben.Remélem ez az év nem a csend éve lesz,megéltünk az oldalon már ilyen időszakokat is.Lehangoló volt.Nem kérdés,szükség van a jövőben is rátok,csak adjunk egy kis" vérfrissitést" az oldalnak.

Tudod, Laci... Amit leírtál, pont az az én nagy nyűgöm, csak egy másik megközelítésből. Azt mondod, hogy sokan vannak a köreidből, akik látogatják a fórumot és kevesellik azt, amit látnak rajta. Nos, én ezt a fórumot nem azért hoztam létre, hogy szórakoztassam a közönséget. Arra ott van a facebook, ott belefér minden, amit a világ arca elbír. A fórum arról szól, hogy helyet adjon azoknak, akik meg szeretnének szólalni, akiknek témájuk, kérdésük, ötletük van. Hány ilyen ismerősöd van? 3? 5? 10? Ha ők egy sort sem írnak, akkor az alaphangon -1 téma/ember, ami -100 elolvasható hozzászólás lenne...
Csinálhatok én akármilyen pörgő-forgó-világító fórumot, ha azok, akik számára ez létrejött, nem járulnak hozzá semmilyen módon. Ebből a formátumból csak kivenni nem lehet, hozzá is kell adni valamit ahhoz, hogy működni és gyarapodni tudjon, ehhez pedig a csendes tömegek nem járulnak hozzá.
A múltkor minden felhasználó számára kiküldött üzenetem is kb. erről akart szólni, bár a jelek szerint különösebben nem ragadt magával senkit. Ha ez az állapot nem tetszik, tegyél, tegyetek ellene. Részemről a magamét -azt hiszem- megtettem. A fórum itt van. A témámat hellyel-közzel, de azért viszem, hozzászólok, amihez hozzá lehet. Mit tegyek még? Legyen megint kék a háttér??? :D

Üdv,
StoneAge

2018.01.11. 23:34
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Nándi!
Ne vedd magadra!
Én is számtalanszor javasoltam akvárium analfabéta embereknek, hogy mielőtt kérdeznek, pld face, olvassanak utána. Erre a leg jobb hely a DF. Nekem fontos a fórum megléte, a többi meg másodrangú!

2018.01.12. 15:01
Gyakorlott nevelő

Igen, csak ez sokszor elriasztja azokat, akik meg kérdezni szeretnének. Volt itt pár vihar, meg kibékülés is, hála Istennek. ;)
Viszont fontos, hogy az újak igenis merjenek kérdezni. Ne legyen baj, ha már le lett írva többször, ez velejárója a dolognak. Nekünk ugyan nem új, nekik viszont az. A semminél már az is jobb, ha legtöbbször már feltett kérdésekre válaszolunk újra. Az már legalább a kommunikáció egyik formája...

2018.01.13. 21:36
Gyakorlott nevelő

Robi!
Én is azt mondom, hogy segítsük az újakat! De van aki annyira lusta, és olyan nagy az egoja, hogy azt hiszi, csak nekünk kell tenni az ő problémájának a megoldása érdekébe! Ha valaki veszi a fáradságot, és a jól rendszerezett cím szavak alatt található irományokat elolvassa, szinte minden kérdésére választ talál. De nem! Arra lusta, hogy utána nézzen, inkább felteszi a bárgyú, alapkérdéseit: 160 literbe lehet 10 felnőtt diszkoszt tartani? Mindenkinek akivel kapcsolatba kerülök javasolom, mielőtt még bármit is csinál, olvassa el az alapokat a DF-en, és csak utána kérdezzen, és ez után kezdjen hozzá a diszkoszozáshoz.

2018.01.15. 16:05
Adminisztrátor

Gyepi írta:
De van aki annyira lusta, és olyan nagy az egoja, hogy azt hiszi, csak nekünk kell tenni az ő problémájának a megoldása érdekébe! Ha valaki veszi a fáradságot, és a jól rendszerezett cím szavak alatt található irományokat elolvassa, szinte minden kérdésére választ talál. De nem! Arra lusta, hogy utána nézzen, inkább felteszi a bárgyú, alapkérdéseit: 160 literbe lehet 10 felnőtt diszkoszt tartani?

Ilyennel évek óta nem találkoztam a fórumon...

SA

2018.01.15. 23:27
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Álltalánosságban írtam az észrevételeimet, és kifelyezetten nem az itteni tagokra gondoltam. Akvarista, face, stb... Aki addig eljut, hogy a DF-et nézegeti, már nem reménytelen!

2018.01.16. 17:53
Adminisztrátor

Sőt! Egyenesen meg van mentve! :lol: :lol: :whistle:

SA

2018.01.16. 23:09
Profil Honlap

Sziasztok,

Köszönöm a befogadást. Remélem sokan visszatérnek a fórumra és kicsit felpörög.

Üdv: Geri

2018.01.21. 12:50
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő