Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2014.10.25. 12:26

Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
 mesterséges ivadéknevelés /lustáknak/ 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Helló!
Megígértem Stone-nak, hogy leírom,hogyan csináltam, amikor volt rá időm.Szerintem újra kerítek rá.
Négy féle felkenhető kaját csináltam.Az összesnek a bázisa a klasszikus nyers+főtt tojás sárgája volt az alapja.

1. +pépesre turmixolt hekk és giliszta
2. +virágpor
3,+Sera Micron
4.+marha vörösvérsejt
Ebből az első három fagyasztható,a negyedik sajna nem
A virágporosat nagyon utálják. ezért azt reggel kapták,mikor még nagyon éhesek voltak.
Az összes többit szeretik, de a véreset csak az első 4-5 napban adtam, mert addig áll el egy keverés hűtőben.
Eddig nincs benne semmi csoda.Ezután se' lesz,de szerintem az emberiség fejlődésének egyik fő mozgatója a lustaság.

A klasszikus módszerrel két alapvető gondom volt.Rengeteget kell pancsolni és a leggondosabb törődés mellett sem volt elkerülhető a vízminőség hirtelen változása. Legalábbis elméletben, mert gyakorlatilag a sok szuttyogás miatt neki sem álltam így csinálni.
Az elmélet és a gyakorlat között az a különbség, hogy az elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van.
Nekem már elméletben sem tecccett...
A módszerem igen egyszerű,túl sok magyarázat nem kell hozzá.Szerintem a rajz magáért beszél.

Csatolmány:
mesterséges nevelő.jpg
mesterséges nevelő.jpg [ 44.47 KiB | Megtekintve 1991 alkalommal. ]

Kell hozzá egy jó nagy akvárium, egy nagy szivacs- és egy valamilyen motoros szűrővel, olyan vízzel amilyenben ikráztak, egy kis szögletes műanyag vödör,egy mosogatószivacs, egy UV szűrő /az enyém spec házi Mekkmesterkedés eredménye/, meg egy kis teljesítményű szivattyú.
Az UV alap helyzetben csak az elúszásig megy és még néha 1-1 órára.
Ebben a rendszerben szerintem az a bónusz, hogy törés nélkül lehet cserélni a vizet,a külsőből bátran lehet leszívni, majd rátölteni.Na meg talán az is, hogy 100-200 liter víz talán csak stabilabb, mint 5-10.
A másik gondom az volt, hogy nem nagyon akarták a vödör oldalára felkent trutyit megtalálni, így előbb-utóbb ott voltam, ahol a part szakad, azzal különbséggel, hogy csak a vödör aljáról kellet leszívni a zaccot,mert az oldaláról leázott igen hamar.
A halak sem voltak túl boldogok, meg én sem.Az lényeges, hogy én legalább nem haltam éhen.

Aztán gondolkodván,hogy mi lehet a jelzés, ami hívja a piciket eszembe jutott, milyen gyatrán nevelnek az egyszínű halak.
Gyorsan lenyúltam hát egy kék tányéralátétet a konyhából,kivágtam néhány stilizált diszkoszhalat, húztam mindkét oldalukra permanens filccel négy vastag függőleges csíkot /bízván abban, hogy számolni már csak nem tudnak/. Aztán, ha már hal, legyen kövér plusz szignálként rápingáltan egy-egy nagy piros szemet is.
Ezekre kentem a trutyit, hagytam száradni, majd belógattam a vödörbe egy madzagon.Ahhoz, hogy függőleges maradjon elég egy-két gemkapocs az aljára.
Jól átvertem őket, mert mint a sáskák...
Lehetőségem szerint naponta négyszer, hatszor etettem, plusz már hamar adtam nekik kevés artemiát is.
Nagyjából ennyi az egész.Működik.
Eleinte lassabban nőnek, de később behozzák.
Most az a terv, ha végre elkészülök a halas kuckómmal,újra eljátszom ezt néhányszor.
Azzal a különbséggel, hogy kemény, sűrű szivacsból fogom kivágni a szoptatós dajkákat.

Üdv:Shrek

2009.01.04. 17:52
Profil Honlap
Növendék

Hello Shrek!

Hát apám én készvagyok tőled:)Szerintem maximálisan tök jó.Egy kérdés ha az a cél hogy para mentes legyen szerintem az ikrázó vízzel átviszük amit nem kellene.

De meghalgatnám érveidet.

De a technika szerintem tök jó.

Lac.

2009.01.04. 22:06
Gyakorlott nevelő

Egyetértek spinklerrel, szerintem ez nagyon jó dolog...én álmomban sem találtam volna ki ilyet :)
Írtam Neked üzit, tudom kicsit tartalmas volt de azért remélem nem túl unalmas :)

spikler: tehát azt mondod hogy ne tartsuk abban a vízben amiben keltek?
Lehet hogy igazad van Neked, de légyszíves írd le vagy ide vagy üzenetben de szerintem ide hogy mások is tanulhassanak belőle hogy miért, mert én sem igazán tudok rájönni hogy miért :? :oops: :D

2009.01.04. 22:46
Ivadék

Szerintem is nagyon jó.

2009.01.04. 23:45
Gyakorlott nevelő

Spinklernek /meg másnak is/
Helló!
Megnéztem és azt írtam, amit reméltem.Tehát:"olyan vízzel amilyenben ikráztak" És nem abban a vízben, amiben ikráztak.Bár, mivel UV-n kereszül megy a vödörbe, szinte mindegy lenne...
Mivel kva lassan gépelek:, ha kérdés van+36309590284
Üdv:Shrek
Ps.:nincs rajta copyright, de ha idézitek, jól esne a hiúságomnak egy "cit.:Sz.A." ;)

2009.01.05. 00:02
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Shrek koma ismét bemutatta a kedvenc variációmat, hatékonysági mutatók a csillagos egekben :D

A "magyar ember ésszel él" és a "szegény ember kézzel nőz" (vagyis vízzel főz) a két legtutibban összeereszthető bölcseletek, és Shreknek valahogy mindig bejön.

Elismerésem!

2009.02.16. 15:25
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ]