Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.07.21. 04:34

Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
 Mikroszkóp a gyógyításban! 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Átolvastam azokat az írásokat, ami korábban a mikroszkópos dolgokkal foglalkozott. Az jött le, hogy jó lenne, meg minden, de....
Jönnek a kifogások, nyafogások! Olyan szerencsés ember vagyok, hogy szert tehettem egy biológiai digitális mikroszkópra. Csinálom is vele a felvételeket. Azt azért már most meg tudom állapítani, hogy kopoltyú féreg nincs a halakon. Viszont a többi, számomra ismeretlen élőlénnyel nem igazán tudok mit kezdeni. Szeretném, és jó lenne, ha elindulnánk abba az irányba, hogy Fegét idézve, ne lövöldözzünk össze-vissza! Próbáljuk tudományos alapra helyezni a dolgokat. Ebben kérem a segítségeteket! Én magam felajánlom, hogy ha megkeres valaki, szivesen készítek felvételeket, és majd közösen kitaláljuk a látottakból a válaszokat! Ezért is vagyunk itt, hogy segítsük egymást, vitatkozzunk, tanuljunk! Indításként a tegnapi felvételekből egy kis videó!

A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyepi 2015.12.11. 14:41-kor.

2015.12.11. 12:30
Adminisztrátor

Szia Gyepi!

Jó ötlet ennek a témának a felmelegítése, már csak azért is, mert Haldoki kolléga személyében végre van köztünk olyan, aki érdemben is hozzá tud szólni ehhez a témához. Beszélek is vele szerintem még ma és felhívom a figyelmét az itteni történésekre.
A videó mondjuk nem sikerült ide. :think:

Üdv,
StoneAge

2015.12.11. 13:22
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Hát megmondom őszintén Nándi, hogy kb ennyi érdeklődésre, hsz-ra számítottam! Sebaj! Mi azért itt vagyunk, és nyomulunk. Igértem, hogy ívás esetén az ikrák eltünéséig végigkisérem a fejlődésüket mikroszkóppal. Na itt van pár kép egy 5 órás ikráról.
50x-es nagyítás
Csatolmány:
5órás ikra1.jpg
5órás ikra1.jpg [ 243.66 KiB | Megtekintve 721 alkalommal. ]

Csatolmány:
Magyarázat: 5 órás ikra 250x-es nagyításban
5órás ikra2.jpg
5órás ikra2.jpg [ 251.15 KiB | Megtekintve 721 alkalommal. ]

Csatolmány:
Magyarázat: 5 órás ikra 500x-os nagyításban
5órás ikra3.jpg
5órás ikra3.jpg [ 147.78 KiB | Megtekintve 721 alkalommal. ]

Csatolmány:
Magyarázat: 5 órás ikra külső megvilágítással, 50x-es nagyítás
5órás ikra4.jpg
5órás ikra4.jpg [ 251.88 KiB | Megtekintve 721 alkalommal. ]

Szerintem tök érdekesen néz ki. Azok a bogyók már az osztódás jelei? Remélem estére lesz még ikra, és tudom folytatni.

2015.12.17. 12:28
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ]