Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.09.26. 13:27

Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 fejjel lefelé 
Szerző Üzenet
Ikra

sziasztok
egyetlen halacskám fejjel lefelé úszik,jobban mondva egy helyben áll az aljzaton,feketedik.Nem sejtem,mi a baja,a többiek látszólag teljesen rendben vannak.Ezt a halat amúgy rendszerint bántották,3 hámsérülés is látható rajta.
most külön vettem tőlük,tanácsaitokat várnám.köszönöm.

2010.04.01. 02:06
Ikra

sziasztok
mielőtt félreértené valaki,nem ő az egyetlen diszkoszom,hanem az egyetlen,aki fejjel lefelé van.bocsi

2010.04.01. 02:07
Gyakorlott nevelő

Szia Gabi,
Első "látásra" úszóhólyaggyulladás lehet, aminek az okozója legtöbbször megfázás, vagy bakteriális fertőzés. Aztán lehet idegrendszeri probléma is, de mivel semmit nem tudok a halaidról, tartási körülményeikről, ezért még tippelnem sem könnyű, hogy mi bajuk lehet.
Az úszóhólyag gyulladást a hőmérséklet fokozatos emelésével és antibiotikummal szokták gyógyítani.
Adj meg pár paramétert a vízről és a halakról, úgy több az esélye a gyógyulásra! (minden ami mérhető, vagy tudható)
Üdv.
czinko

2010.04.01. 09:01
Ikra

Szia Czinko
Én is erre tippeltem.....de sajna már késő,elment a halacska az angyalokhoz.

2010.04.02. 00:22

Sziasztok !
Nekem is van egy ilyen halam ,nemrégen hoztam őket (4db).
Mennyi az esélye ,hogy meggyógyul?

2010.07.17. 22:40
Adminisztrátor

Wefe írta:
Sziasztok !

Elég csekély. Állítólag vannak olyan esetek, amikor a Chloramphenicol segíthet, de az egyrészt kétkeresztes cucc, amit nem biztos, hogy könnyen és olcsón be tudsz szerezni, másrészt meg ha egyéb komoly baja nincs a halnak, akkor akár élete végéig is kibírja így. Mint a teve víz nélkül.
Az ilyen jellegű problémát az úszóhólyag két fele közötti záróizom hibás működésének az eredménye, amit okozhat egy sima megfázás, okozhatja valami baktériumos nyavalya (erre a fent említett gyógyszer), de lehet valami durva vegyszeres gyógykezelés maradványa is. Pl. flubenolos kezelés után is előjöhet, bár nem törvényszerű.

Üdv,
StoneAge

2010.07.18. 01:05
Profil Honlap

StoneAge írta:
Wefe írta:
Sziasztok !

Elég csekély. Állítólag vannak olyan esetek, amikor a Chloramphenicol segíthet, de az egyrészt kétkeresztes cucc, amit nem biztos, hogy könnyen és olcsón be tudsz szerezni, másrészt meg ha egyéb komoly baja nincs a halnak, akkor akár élete végéig is kibírja így. Mint a teve víz nélkül.
Az ilyen jellegű problémát az úszóhólyag két fele közötti záróizom hibás működésének az eredménye, amit okozhat egy sima megfázás, okozhatja valami baktériumos nyavalya (erre a fent említett gyógyszer), de lehet valami durva vegyszeres gyógykezelés maradványa is. Pl. flubenolos kezelés után is előjöhet, bár nem törvényszerű.

Üdv,
StoneAge

Köszönöm a választ !

Valószínű ,hogy megfázhatott mert utazás előtt semmi baja sem volt .(Legalábbis látható)
Esetleg srtessz?

2010.07.18. 01:30
Ivadék

"...akkor akár élete végéig is kibírja így"
Szerintem sem fogja egy perccel sem tovább bírni fejen állva, mint élete végéig :lol: .
Félretéve a csipkelődést, ha nem gyógyszerezted őket és nem az okozott maradandó idegrendszeri problémát, akkor próbáld egy kicsit megemelni a hőmérsékletet (mondjuk ebben a hőségben ez nem lesz nehéz) és meglátjuk mi lesz.
Üdv: nero2

2010.07.18. 08:39
Ikra

Sziasztok!
Reggel sajnos el kellet altatnom egyik pigeon diszkoszomat.
Tegnap előtt reggeltől orral lefelé tudott csak közlekedni, tegnapra kissé meggörbült testtel vízszintesen lebegett. Adtam neki még egy éjszakát, hátha...
Ma reggelre feküdt mozdulatlanul az alján, de még lélegzett. Sajnos meg kellett könyörülnöm rajta, gondolom úszóhólyag gyulladás, vagy idegi probléma lehetett

2015.05.03. 20:59
Gyakorlott nevelő

nagyi81 írta:
Sziasztok!

Sajnálom a haladat. Hogyan "altattad" el?

2015.05.04. 08:04
Ikra

Robi írta:
nagyi81 írta:
Sziasztok!

Sajnálom a haladat. Hogyan "altattad" el?

Betettem egy zacskóba és a konyhaszekrény segítségével.
Azt mondja az állatdoki hogy átteszem kórhàzakváriumba és beleszórsz szegfűszeget és magától elalszik. Én maradtam a gyorsabb megoldásnál

2015.05.04. 09:54
Adminisztrátor

[quote="nagyi81"
Betettem egy zacskóba és a konyhaszekrény segítségével.
[/quote]

Ahány ház, annyi szokás, ugyebár. :lol: :violence-rambo:

SA

2015.05.06. 10:13
Profil Honlap
Ivadék

Na ide kell írnom a tapasztalatomat!Van egy Pigeon nőstényem.Kb 2 éve mikor földrengés volt,akkorát ugrott,hogy a fejével eltörte a toló üveget.Na azóta fejen áll és az oldalán van egy púp,fel fűtöttem neki a vízet hátha segít,de mivel tudtam,hogy idegi dolog lesz nem zaklattam tovább.Ha úszik minden rendben,csak ha stopp van rögtön fejre áll.Eszik rendesen,ikrázik,elég kötözködős figura is.Volt aki azt tanácsolta,hogy bökjem ki az úszóhólyagot,a levegőnek mennie kell,de nem bírtam rá venni magamat hátha valami baja lesz.Atóta is elvan és vígan rendezkedik,csak más szögből látja a világot 8-)

2015.08.01. 12:33
Ivadék

Sajna hasonló ahogy én jártam.Nekem bunyóztak és úgy sérült meg a hímem ,ő is fejjel lefele úszik de eszik szépen.Én sajnálom bántani de megvan.

2015.08.08. 11:22
Adminisztrátor

Nekem egy Flubenolos kezelés után lett farkonúszó az egyik Discus Hanstól származó hím pigeon-öm (ahogy a nagykönyvben meg van írva). Tudott enni, tudott ikrát termékenyíteni, éppen csak egy helyben, vízközt lebegni nem tudott szegény.
Idővel megdöglend.

SA

2015.08.08. 12:43
Profil Honlap
Ikra

jococo írta:
Sajna hasonló ahogy én jártam.Nekem bunyóztak és úgy sérült meg a hímem ,ő is fejjel lefele úszik de eszik szépen.Én sajnálom bántani de megvan.

Sajnos nekem nem volt választásom, egyik reggel már csak a víz felszínén tudott fekve úszni, másnapra az aljzaton feküdt és csak lélegzett, moccanni nem tudott.

2015.08.08. 13:58
Ivadék

Emiatt a poszt miatt sokat nézegettem a témában.Vajon lehetne rajta segíteni?2 éve fejen él,ez nem egy olyan dolog amit frissében le kezel az ember.Mondták páran,hogy bökjem ki azt az púpot az oldalán,akkor bizony helyre áll.Ha 50% esélye lenne talán meg is próbálnám.Vagy létezik olyan szer amit ha beadok neki garantálja,hogy nem fújódik fel újra :?: Csak kisérletezett már valaki a témában!Talán Vinare,neki kész laborja volt :geek:

2015.10.12. 16:08
Gyakorlott nevelő

Én már kezeltem egy halat! Megymagnyi duzzanat volt a hasüreg felett az oldalán. Vettem egy vékony inekciós tűt, és mind két oldalon felszúrtam. Nagyon aggódtam, hogy bajt csinálok, de túlélte, sőt a mai napig úszkál nálam, és kutya baja. Pár napig látszott a pikelyeken a szúrás nyoma, de egy hét múlva már az sem! Valami gyulladás csökkentő gyógyszeres vízben úszott utána, de már nem emlékszem, hogy mi volt az.

2015.10.13. 10:39
Kishal

Sziasztok!
Meglepett hogy még előkerül a nevem.
Beletrafáltál Rita . Valóban sokat foglalkoztam én is a témával. Bosszantott hogy időről időre mindig fejreállt egy ivarérett halam - de sohasem ivadék vagy növendék- . Először emiatt furdalt a kíváncsiság . Én is szúrkálgattam egyet -kettőt , mivel más megoldás egyszerűen nem volt. De ez is csak egyetlenegyszer hozott tartós javulást . Máskor mindig csak egy -két hétig úszott normálisan a hal.
Ezért ezt abszulut nem javaslom senkinek.
Egyszer aztán megdöglött egy ilyen halam . Így alkalmam vált egy halbiológus barátommal felboncolni. Amit láttunk egybecseng azokkal a véleményekkel akik az uszóhólyaggyulladásra esküdtek . A hal mindkét hátsó uszóhólyagja piros gennyes volt - adiszkoszhalnak van egy első nagy uszóhólyagja és két kisebb jobb és baloldali egymástól független uszóhólyagja- így a hal nem tudja áramoltatni az oxigént elölről hátulra s vissza hanem minden levegő hátul marad ezért van a pukli is. Ha jól emlékszem a pontyoknál ez egy tipikus probléma ott tudják hogy aeromonas nevü baktérium okozza a gyulladást. Tudják is gyógyitani. Tehát valami antibiotikumos fürdetés segíthet. Bár nálam semmi nem vált be. Egyébként bevittem laborba egy kis mintát a gennyes váladékból, de túl sok minden szaporodott el rajta így nem tudták megmondani mi okozza a gyulladást. Aztán a dolog itt meg is rekedt.
Vinare

Ui: Egy másik barátommal aki haldoki (MOlnár Gábor) most vagyunk túl egy Kloramin -T-vel való kisérletezésen. Lágy vízben is. Kopoltyuféreg ellen. Mely nagyon sikeresen zárult. Ha gondoljátok valamikor leírom az eredményeket.

2015.10.14. 15:02
Adminisztrátor

Szia Robi!

Még hogy felmerül a neved...? Höhö... Tegnap este pl. Kovács mesterrel "pletykáltunk" rólad egy sort és megállapítottuk, hogy sajnos te is a láthatatlanok táborát kezdted el erősíteni. Szerencsére tévedtünk. :)

A fejenállással kapcsolatban én is csak megerősíteni tudom az általad is leírtakat, bár az én információim nem ennyire frissek. Az első ilyen esettel én is kifejlett hallal kapcsolatosan találkoztam, a kezelésre vonatkozó útmutatást pedig Discus Hans halas doki barátjától (Ed Prust) kaptam, aki nagyjából azt mondta, hogy két lehetőség van: kezeljük, vagy hagyjuk meggyógyulni. Állítása szerint az addigi tapasztalatai alapján a Chloramphenicol nevű rettenetes szer hozott csak javulást az úszóhólyag-gyulladás kezelésében, ellenben a gyógyszer (nem helyes alkalmazása? - SA) által okozott járulékos károk miatt ő inkább a "hagyjuk meggyógyulni" c. megoldás mellett tette le a voksát. Nem nyert.

Ami a kop.férget és az ellene való küzdelmet illeti, minden részlet érdekel. - Gondolom, nem csak engem, hanem a többi érdeklődőt is. Nem mellesleg pedig kell ide generálni a valós tartalmat, mert a kép-szép hal, kép-szép hal jellegű posztok egy idő után még nekem is unalmassá válnak. :)
Dr. Molnárt üdvözlöm szeretettel!

Üdv,
StoneAge

2015.10.14. 16:05
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő