Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.10.18. 21:58

Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 HáTé akváriuma 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

moles74 írta:
A víz Ph-ról saját tapasztalatom a következő: A minél nagyobb szűrőfelület és a benne élő baktériumkolónia az ami elindítja a vízet savas irányba, ha elég alacsony a vized puffer kapacitása-keménysége. Szerintem egy darab külsőszűrő nem fogja tudni ezt a munkát elvégezni, mindegy mi a töltete.

Szia,

nekem is egy gondolat a pH-val kapcsolatban:
Én is K.I.-től való halakat tartok. Nálam nk2-3 körüli vízben volt sikeres ikrakelés, fel is neveltem tőlük a porontyokat. Sajnos én csak nk-ról tudok beszélni, de azt tudom mondani, hogy ehhez az értékhez kapcsolódott nálam kb. 6.5-6.8-s pH érték. 250 liternyi víz, egy darab Eheim külső szűrő. Nekem levitte annyira, amennyire kellett. Viszont inkább az nk volt az, ami számított. nk4 felett nem is igen volt kelés, hiába savazgattam a vizet. Ha majd egyszer ivadékot akarsz, akkor inkább a lágyításon gondolkozz. Amíg viszont nem volt szándékomban ivadékot nevelni, nk13-ban tartottam őket és a pH 7.5 volt, kutya bajuk sem volt tőle, úgyhogy megerősítem az előttem szólókat, tartáshoz ez tökéletes!

Üdv: Robi

2015.12.23. 01:16
Ikra

Kedves Sith Barátom!

Köszönöm szépen a hozzászólásod, minden vélemény számít nekem, tanulni szeretnék az erő bármelyik oldaláról is érkezik a jótanács!

2015.12.23. 02:10
Ikra

Szia Moles74!

Nem tudom, hogy az előző hozzászólásom majd kikerül-e, mert ehhez úgy látom kicsit sügér vagyok :lol: Mindenesetre köszönöm, hogy egy kis időt rám szántál, köszönök minden támogatást, az erő bármelyik oldaláról érkezik is :D
Egyébként azóta még egyszer ikráztak, de rutinos második ikrázást látónak megfelelően leszartam, várom mi lesz, remélem nem rágják át magukat az üvegen...

2015.12.23. 02:24
Gyakorlott nevelő

Hali

Igen, látható az első hozzászólásod is amit nekem írtál.
Ha ikráznak, jól érzik magukat és nincs miről beszélni.
http://forum.cichlids.hu/showthread.php ... 9mia/page2 ezen az oldalon görgess lefelé, olvasgasd, mert a legjobb
összefoglaló a vízkémiáról -szerintem. Hajrá
Amúgy a Sithekkel ellenétben én nem csak végletekben gondolkozok :)

[/quote]nekem is egy gondolat a pH-val kapcsolatban:
Én is K.I.-től való halakat tartok. Nálam nk2-3 körüli vízben volt sikeres ikrakelés, fel is neveltem tőlük a porontyokat. Sajnos én csak nk-ról tudok beszélni, de azt tudom mondani, hogy ehhez az értékhez kapcsolódott nálam kb. 6.5-6.8-s pH érték. 250 liternyi víz, egy darab Eheim külső szűrő. Nekem levitte annyira, amennyire kellett. Viszont inkább az nk volt az, ami számított.[/quote]

Ismétlem magam: egyszer csak beáll a víz -amint azt az előző hozzászólásomban is írtam-ha megfelelőenlágy és nagy a szűrőfelület. Az én akváriumomban 1 év alatt indult el savas irányba, pedig szinte tiszta, 20 ppm vizet cseréltem.

2015.12.23. 22:26
Ikra

Sziasztok!

Először is kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

Bocsánat az előző, kicsit túlságosan baráti hozzászólásaimhoz, céges buli után inkább ezentúl nem írok semmi okosat... Magyarán akkor már "boldog" voltam. ;)
Viszont továbbra is segítségre volna szükségem. Az ikrázó pár ma harmadjára is megtette a magáét, kicsit kezdek beparázni, hogy mi legyen... Gyepi - írtad, hogy valószínűleg terméktelen az első adag, a mostani képen látható is az? Honnan lehet látni, hogy életképes ikrákat raknak? Esetleg színben van eltérés? Mintha kicsit több lenne az ikra, színben ez is szürkés... Kicsit elszomorít, hogy a pár potyára teszi a dolgát, szinte látom rajtuk a törődést, nem szeretnék kitolni velük...

2015.12.25. 23:20
Gyakorlott nevelő

Boldog Karácsonyt Kívanok én is!
Szerintem félreértesz!
No para, még nevettem is, mert tök jópofa "hozzámszólást" írtál :)
Szerintem ne ideskedj a párod miatt, jól érzik magukat.
Az ikráknak van alapszíne de azt meg nem mondom, hogy szürkés-e. Nézegesd itt a fórumon a képeket, szerintem találsz jó pár ikrás képet amik nem penészesek.
Talán az én oldalamon is van alahol az első felrakott képeim közt.
Az utolsó bekezdést pedig Robinak írtam :)

2015.12.26. 00:51
Gyakorlott nevelő

moles74 írta:
Az utolsó bekezdést pedig Robinak írtam :)

Amit azóta le is egyeztettünk cseten: ilyen az, amikor eltérő tapasztalatok vannak :-)

2015.12.26. 23:12
Gyakorlott nevelő

A termékeny ikra szinte tiszta, a közepén egy sötétebb foltal. Mivel színtévesztő vagyok, nem mennék bele a szinébe, de azt mondják rózsaszinű inkább, mint szürke, vagy fehér. Valóban van itt sok fotó, azok jó alapok lehetnek. Ha az ikrák nem változnak, vagyis továbbra is terméketlennek tünnek, tégy ellenük. A halak termékenységét nem igazán tudod alakítani. De a környezeti faktort lehet! Kezd el a víz ellenőrzését, adatokat rakd föl. PH, C , ppm-Ms , nitrit, nitrát, vízcsere gyakoriság, csere víz araánya, adatai. Tehát van mire figyelni. Nem mondom, hogy nem a halakkal van a baj, de szerintem inkább magadba keresd a megoldást. Ha mindent, még egyszer mondom, mindent megtettél az ügy érdekébe, és több hét,és több ívás eltelik eredménytelenül, akkor majd kitalálunk valamit!
Ez az akvarisztika nyugis sport. Én majd két évig vártam, hogy legyen valami. Lett!

2015.12.28. 13:41
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2