Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.10.16. 03:19

Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 kriszko akváriuma 
Szerző Üzenet
Ivadék

Sziasztok!

A bemutatkozó után jöjjön az akvárium leírása.

Üveg: 100x40x65cm - 247L (1cm üveg)
Világítás: 16W led, 1530lm, 6000K
Szűrés: Eheim 2224, 700l/h, benne substrat pro
Fűtés: Atman 300W, 28,5C
Dekor: 2db nagy szőlőtőke

Hol is kezdjem... Tisztában vagyok vele hogy a szűrés karcsú. A szűrő elé-után? kéne kötni valamit hogy legyen még hely szűrőanyagnak. Egy kis garzonban lakom így 60L-es hordó és társai kilőve, valami kisebbre lenne szükségem. Ötleteket szívesen várok! Rendeltem SZAT Clear Water-t, ez majd megy bele a szűrőbe. A beszívó ágra még harisnyát kell húznom.
A talaj viszonylag vékonyan van és aprószemű. Legszívesebben lecserélném még finomabbra, mondjuk SZAT fehér F1-re. De nem szeretném most bolygatni őket.
A víz. Itt is van gond, ugyanis veszprémi kezelt csapvíz amiben vannak, ez pedig nagyon kemény. Ahonnan jöttek a halak ott is csapvízben voltak, megnéztem a vízügyi adatokat és szinte megegyezik az ittenivel. Tenyészteni nem, csak tartani szeretném őket, ez egy díszaksi lesz. Ezzel nem azt mondom hogy jól van így, de egyenlőre marad ez.
Az üledéket mindennap le akarom szívni és mellette heti 2-3x 25% vizet cserélni.
Lakók: 8db kis diszkosz, Chekerboard Pigeon és Red Melon
2db Corydoras panda, 2db Corydoras aeneus, 2db anci
A képek siralmasak, ezen még dolgozom!
Csatolmány:
BeFunky_BeFunky_20150101_102704.jpg.jpg
BeFunky_BeFunky_20150101_102704.jpg.jpg [ 74.31 KiB | Megtekintve 1109 alkalommal. ]

Csatolmány:
BeFunky_20150101_102753.jpg.jpg
BeFunky_20150101_102753.jpg.jpg [ 95.27 KiB | Megtekintve 1109 alkalommal. ]

2015.01.01. 13:24
Növendék

jó lesz ez csak cserélj minél több vizet az aljzat lehet még vékonyabb.A harcsákat nem 2 féléből négyet raknak össze hanem 1 féléből 4-5 darabot,hogy csapatot alkossanak.Pontosan mivel és hányszor eteted őket?pontos víz paraméterek?

2015.01.01. 15:08
Adminisztrátor

Szia Krisztián!

Jó ez a kübli úgy, ahogy van, szerintem egyelőre ne vacakolj vele. Arra a szívócsonkra harisnya helyett inkább húzz egy szivacshengert, azt öblítsd ki 3-4 naponta, a szűrődet meg ne piszkáld. Pláne ne tegyél SZAT-ot BELE. Annak bőven elég, ha belelógatod az akváriumba egy cérnára vagy damylra kötve, úgysem fog ilyen színű vízben két napnál többet kibírni. Persze, nitrátszelektív, meg minden, de az is csak akkor igaz tökéletesen, ha a vízben nitráton kívül nem nagyon van más. A sárgaságot mindenesetre szépen ki fogja szedni a vízből, meg persze, valamennyi nitrátot is, de ne reménykedj, a vízcseréket nem fogod megúszni. ;)

Nem szeretnék különösképp belekotnyeleskedni az akvárium dizájnodba, de én az akvárium dimenzióit, a halasítást és a feltételezett karbantartási metódust figyelembe véve a következőt követném el a küblivel: Az egyik szőlőtőkét kivenném, hogy legyen egy kis nyílt tér (például a jobboldalon, hogy a balon a szűrő szívóágáról elterelődjön a figyelem), majd keresnék egy lapos cserepet, kb. 15-20cm átmérőjűt és 6-7 centi magasat, amibe ültetnék egy díszhalboltos kosárnyi sima vallisnériát. Ezt az installációt szépen be lehet rakni valahová a hátsó fertályba, akár úgy is, hogy a szívócsonkot egészen eltakarja. Ha jó talajt csinálsz neki, akkor nagyon gyorsan, nagyon szépre meg fog nőni, a nitrátot és az egyéb, vízben oldott bomlásterméket (ami neki ugye tápanyag) elképesztő tempóval veszi fel, amolyan beépített növényes szűrőként működik. A meleget bírja, a kemény vizet bírja, a halak meg szeretni fogják. Ráadásul a színével jó kontrasztot fog adni a piros halak mellett.

Szóval ahonnan a halak jöttek, ugyanolyan kemény a víz, mint nálad. Szabad a gazda? Vida Zsolt, Szfvár. :)
Jó választás. Etess sokat, cserélj sok vizet, akkor lesz egy rakás szép halad. Sok sikert hozzá!

Üdv,
StoneAge

ui.: Simán lenándizhatsz, mint a többiek. :D

2015.01.01. 15:13
Profil Honlap
Növendék

Esetleg egy felső polcos szűrést betudnál rakni kis hely igényel csak esztétikailag lehet zavaró.

2015.01.01. 15:49
Ivadék

StoneAge írta:
Szia Krisztián!

Jó ez a kübli úgy, ahogy van, szerintem egyelőre ne vacakolj vele. Arra a szívócsonkra harisnya helyett inkább húzz egy szivacshengert, azt öblítsd ki 3-4 naponta, a szűrődet meg ne piszkáld. Pláne ne tegyél SZAT-ot BELE. Annak bőven elég, ha belelógatod az akváriumba egy cérnára vagy damylra kötve, úgysem fog ilyen színű vízben két napnál többet kibírni. Persze, nitrátszelektív, meg minden, de az is csak akkor igaz tökéletesen, ha a vízben nitráton kívül nem nagyon van más. A sárgaságot mindenesetre szépen ki fogja szedni a vízből, meg persze, valamennyi nitrátot is, de ne reménykedj, a vízcseréket nem fogod megúszni. ;)

Nem szeretnék különösképp belekotnyeleskedni az akvárium dizájnodba, de én az akvárium dimenzióit, a halasítást és a feltételezett karbantartási metódust figyelembe véve a következőt követném el a küblivel: Az egyik szőlőtőkét kivenném, hogy legyen egy kis nyílt tér (például a jobboldalon, hogy a balon a szűrő szívóágáról elterelődjön a figyelem), majd keresnék egy lapos cserepet, kb. 15-20cm átmérőjűt és 6-7 centi magasat, amibe ültetnék egy díszhalboltos kosárnyi sima vallisnériát. Ezt az installációt szépen be lehet rakni valahová a hátsó fertályba, akár úgy is, hogy a szívócsonkot egészen eltakarja. Ha jó talajt csinálsz neki, akkor nagyon gyorsan, nagyon szépre meg fog nőni, a nitrátot és az egyéb, vízben oldott bomlásterméket (ami neki ugye tápanyag) elképesztő tempóval veszi fel, amolyan beépített növényes szűrőként működik. A meleget bírja, a kemény vizet bírja, a halak meg szeretni fogják. Ráadásul a színével jó kontrasztot fog adni a piros halak mellett.

Szóval ahonnan a halak jöttek, ugyanolyan kemény a víz, mint nálad. Szabad a gazda? Vida Zsolt, Szfvár. :)
Jó választás. Etess sokat, cserélj sok vizet, akkor lesz egy rakás szép halad. Sok sikert hozzá!

Üdv,
StoneAge

ui.: Simán lenándizhatsz, mint a többiek. :D

A SZAT-o akkor nem a szűrőbe teszem bele, így legalább nem az értékes helyet foglalja majd! Tudom hogy nem helyettesíti a vízcserét :)
A fa kivételét még emésztem, viszont a növényen már én is gondolkodtam, csak elég kevés a fény, nem tudom mennyire maradna meg ilyen körülmények között.
A cserép kerámia legyen?
A halakat illetően talált, süllyedt! ;) Nagyon szép halai vannak! Leesett az állam mikor nála jártam.

2015.01.01. 17:25
Ivadék

Dunci írta:
Esetleg egy felső polcos szűrést betudnál rakni kis hely igényel csak esztétikailag lehet zavaró.

Szia!
Arra gondoltam hogy pvc-ből kellene csinálnom egy 10 literes házat és azt rákötni a külső szűrőre. Egy 60 literes hordót nem, de egy 10 literest azért el tudnék rejteni. Csak nem vagyok egy nagy barkács szaki :?

A harcsákat illetően igazad van. Későbbiekben majd egy sterbai csapat lesz.
Napi 3-4x fogok etetni. Főként fagyasztott kajával, Zsolti adott egy csomó "címkét" hogy mivel etessek.

2015.01.01. 17:38
Növendék

Próbálj szerezni olcsón egy motorhibás külső szűrőt és kösd őket sorba.Napi 10-20% százalékot cserélj inkább

2015.01.01. 17:52
Növendék

Akvaristán valaki árult egy motor hibás eheimet

2015.01.01. 17:53
Ivadék

A halak szemmel láthatóak jól érzik magukat, bejárják az egész akváriumot, néha szétrebbennek, de nem túlságosan ijedősek.
Etetéskor jön mindegyik és kiveszi a részét a lakmározásból.

Csatolmányok:
1.jpg
1.jpg [ 94.59 KiB | Megtekintve 1100 alkalommal. ]
2015.01.01. 17:56
Növendék

Szem test arányuk jó ezekből ha ügyes vagy szép halakat nevelhetsz,jó alapanyag.

2015.01.01. 18:02
Ivadék

Köszönöm, mármint a tenyésztő nevében :)
Én sajnos nem értek még annak megállapításához hogy egy diszkosz "jó" e, vagy sem. Kevés diszkoszt láttam élőben. Szép, nagy, kifejlett halakat meg csak akkor mikor elhoztam őket. Annyit azért tudok, hogy innentől rajtam áll milyenek is lesznek.

2015.01.01. 22:44
Kishal

Szia Krisztián!
Veszprém gyönyörű város. Diszkoszhal tekintetében pedig különösen. Ha ezek az első diszkoszaid nagy gratula vagy a szerencsédhez vagy az előzetes informálódáshoz. De persze talán annak van igaza, aki szerint a kuka halak ideje lejárt. Így legyen!!!!
Szóval szépek, bennük a lehetőség. Szerintem lehet őket" jó" kisdiszkoszoknak nevezni.
Mindenkinek BUÉK !!!!

Robi

2015.01.02. 12:35
Ivadék

Szia Robi!
Sokan mondják hogy szép város, szeretek itt lakni. Az utóbbi pár évben nagyot fejlődött, ami valljuk be igencsak ráfért. A belváros egészen megújult. Ha valaki erre járna az állatkertet ki ne hagyja!
Igen, ők az első diszkoszaim. Örülök hogy neked is pozitív a véleményed róluk. Igyekszem szép halakat nevelni belőlük.
Boldog Új Évet neked is!

Beszereztem a virágcserepet, de növényt nem kaptam, így a növényesítés várat magára. Sikerült többfajta fagyi kaját is vennem. Napi 3-4-5x etetek. Hordót is vettem a víz pihentetésére. Ma csináltam egy vízcserét, az elején kicsit fostak, de minden probléma nélkül átvészeltük. Úgy úszkálnak mintha mi sem történt volna.

Két hal elkezdett "kakaskodni" egymással, nem komolyan, de oda-odaböknek egymásnak. Gondolom ez normális, megszokták a helyüket és felállítják a rangsort.

2015.01.02. 17:24
Ivadék

Ekkora akváriumba mehet melléjük egy 6 fős rajhal, valamilyen pontylazac vagy inkább a coryk számát növeljem pár darabbal? Ugyanis ezek a diszkoszok finoman szólva sem késsel-villával esznek :)

Milyen háttér lenne jó, egyszínű fekete?

2015.01.04. 21:02
Növendék

Szerintem ne rakjál melléjük csak corykat.

2015.01.04. 22:31
Adminisztrátor

Dunci írta:
Szerintem ne rakjál melléjük csak corykat.

Szerintem se.

SA

2015.01.04. 23:25
Profil Honlap
Ivadék

Ok, akkor csak coryk.
Esetleg 1 pár rami? :?

2015.01.05. 00:12
Ivadék

Sziasztok!

Akkor megint nekifogok, mert úgy látom el szált amit eddig írtam.
A SZAT gyantával kapcsolatban, nekem minden szűrőmben van egy tasak. JBL szűrőim vannak, kivettem egy szivacs korongot és a helyére
tettem egy tasakot, szerintem nem rossz csere egy szivacs helyett. Ha nem a vízáramba teszed szerintem nem sokat ér.
Nitrit, nitrát, ammónia nem mérhető. Nem nagyon piszkálom a szűrőket, három havonta kiveszem a gyantát és regenerálom az előírtak szerint.
A 2-3 napi 30%-kos vízcsere az megvan, aztán, hogy mi teszi a dolgát, ki tudja? Volt amikor több egy hétre elutaztam és az értékek ugyanezek
voltak.

Üdv:Lufi

2015.01.05. 00:47
Adminisztrátor

kriszko írta:
Esetleg 1 pár rami? :?

Felesleges kockázat. Mostantól minden egyes újonnan érkező hallal és növénnyel a diszkoszaid egészségét teszed kockára. Nem éri meg.
A ramik aranyosak, de azoknak inkább csinálj külön egy 30 literes akváriumot, ha nagyon ragaszkodsz hozzájuk.

Üdv,
StoneAge

2015.01.05. 09:40
Profil Honlap
Növendék

NEKEM IS JBL SZŰRÖM VAN ÉN A KOMBI BLOKKBÓL KIVETTEM A DURVÁBBIK SZIVACSOT ODA RAKTAM A SAT GYANTÁT ÉS ARRA RÁ A FINOMABBIK SZIVACSOT.HELYEDBEN AZ ÖSSZES SZIVACSOT LECSERÉLNÉM VALAMI JOBBFÉLE BIO ANYAGRA MIVEL ELÉG KORLÁTOZOTT A TÉRFOGAT.

2015.01.05. 18:32
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 121 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő