Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.10.18. 21:08

Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
 Vallisneria gigantea 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Az történt, hogy felrúgtam eddigi merev elhatározásomat a vízinövényt-nem-tartásról és rendeltem egy kis Vallisneria giganteát, amit három, hosszúkás üvegedénybe szeretnék elültetni. Ezeket szabadon mozgathatom fel s alá az akváriumon belül, kvázi térelválasztóként használva őket. Azt már látom, hogy a tereptárgyak igen komoly szerepet játszanak a területek felosztásánál és úgy gondoltam, hogy ha sikerülne ezzel a gazzal hatékonyan elválasztani őket, akkor nem lenne szükség a hálózásra, ami egyrészt ronda, másrészt teljesen hazavágja az amúgy is gyenge áramlást az akváriumban, harmadrészt pedig szerintem eléggé szükségtelen is.
A kérdés, ami felmerült az az lenne, hogy szerintetek milyen talajba ültessem a Vallisneriákat, hogy egy jó ideig ne legyen gondom rájuk? Én tőzeg+virágföld keverékére gondoltam, amit homokkal fednék le mondjuk egy 8 centi magas edényben. 25cm x 10cm x 8cm.
További tippeket köszönettel vennék.

Kösz és üdv,
StoneAge

2010.10.28. 20:10
Profil Honlap
Kishal

Szia Nándi!

Kicsit bátortalanul, de belekotyognék, bár nem vagyok se diszkoszos és főleg nem növényes akvarista, annak ellenére sem, hogy volt növényes akváriumom meg EI tápozás, co2....stb.
Áramlás: a hálózás, bár fogja az áramlást, de egyenletesen fogja. A növény is fogja az áramlást, de meg is töri, illetve kialakulnak áramlás szempontból "árnyékolt" terek. Szerintem ez rosszabb. :oops:
Tápanyag: amennyire képben vagyok az akváriumoddal kapcsolatban, azon vagy, hogy az oldott anyag tartalom nagyon alacsony legyen. A növényeknek viszont tápanyagra van szükségük. Hogy a vízparaméterek maradjanak a folyékony tápsózás kilőve ugye. Marad a gyökérzeten keresztüli tápozás. És valahogy úgy, hogy lehetőleg a vízbe minél kevesebb oldódjon bele. Talán a JBL golyók lennének a legmegfelelőbbek szépen "körbeburkolva". Ami a valisneria edénybe ültetése ellen szól talán az az, hogy olyan méteres gyökereket képes produkálni és sok-sok hajtást hoz indán, amik szintén gyökereznek, kapaszkodnának a talajba. A virágföld sokszor olyan növényi tápanyagokat tartalmaz, ami a diszkoszoknak nem tenne jót. ;) Pl a nitrogént sokszor valamilyen ammónia-származék formájában.
Felelősséget egyetlen mondatomért se tudok vállalni. :lol:

ákos

2010.10.28. 22:27
Adminisztrátor

Köszi a meglátást! Megnézem a virágföldet holnap.
Közben találtam egy leírást angolul, ahol azt írják, hogy jól elvan sóderben is, csak néha kell neki adni egy kis vasat. Majd kapnak egy szöget a cserép aljába. :)

Üdv,
StoneAge

2010.10.28. 23:08
Profil Honlap
Ivadék

Szia Nándi!

Nálam kb. 3 éve ez a növény uralja a diszkoszos akvárium. És eddig szó szerint uralta, mert kb. 2 hetente meg kellett vágnom, illetve ritkítanám, mert szinte dzsungellé nőtt. Volt, hogy a 2 m hosszú aki tetején 1,5x körbe ért már, olyan hosszúra nőtt. A koszok élvezték, mert leárnyékolta a medencét rendesen, én viszont utáltam, mert egy csomó kaja maradt a levelei között a víz tetején, amihez a halak nem fértek hozzá és így nem győztem tisztogatni.
És én semmi extra anyagot nem adtam neki. Még anno a gyökereihez tettem a homokba 1-1 JBL 7 in1 golyót és azóta semmi (se CO2, se folyékony táp). Érdekes viszont, hogy a vitorlások csapvizes aksiában csak vegetált, és kb 1-2 hónap alatt eltünt. Egy időben folyamatosan dobáltam ki a szaporulatot, mert már az összes haveromnak telenyomtam az akváriumát, kerti tavát vele...:-)

Igaz mostanában a diszkoszoknál se éppen az akvárium dísze, mivel a jómúltkori sózással sikerült hazavágnom, plussz még jól meg is ritkítottam, mert már kezdett belőle elegem lenni.
Szóval szerintem jó választás. Én a helyedben nagyobb cserepekbe tenném (mert tényleg hatalmas gyökeret növeszt), jó sok homokba és persze 1 jbl golyócska a gyökeréhez. Oszt ennyi!

Üdv:
xpetya

2010.10.29. 08:46
Adminisztrátor

Szia Petya!

Ezt nevezem inputnak! ;)
A kaja miatt annyira nem aggódom, ugyanis alapban annyira nincs áramlás az akváriumban, hogy még a kiolvasztott artémia is függőlegesen süllyed.
Akkor marad a mezei sóder meg valami tápbogyó. JBL... Persze... Falun... :? Majd ami Marcaliban lesz.

Kösz és üdv,
StoneAge

2010.10.29. 11:19
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

őőőő. valamelyik akvarista netshop?
küldik postán. sokkal nem drágább:D

Nekem 1 db valami leveles történet van az aksi közepén.
Na most indult hanyatlásnak. utolsó táptabit kb 1 éve kapta:D Eddig volt vagy 20-25 levele.

KisA

2010.10.29. 13:08
Gyakorlott nevelő

Sziasztok!:)

Régen jártam erre, biztos vannak akik emlékeznek szerény személyemre. Nos, hát az akváriumomban a halak élnek virulnak a mangrowe gyökerekkel együtt, ám nagyon hiányzik belőle a növény. Mindenképpen olyan növényt szeretnék, ami Dél-Amerikában honos, tehát "biotópot". Ha valakinek van tapasztalata, mely növényeket kéne beszereznem, mire kéne figyelnem stb. azt nagyon megköszönném!

2012.12.02. 19:44
Adminisztrátor

Szia bmw

Leginkább az echinodorus félék állnak a legközelebb. Ezeknek a növényeknek további nagy előnyük, hogy a gyökéren keresztül vesznek fel tápanyagot, így ha cserépben rakod be az akváriumba lehet a gyökérhez tápgolyót, növényes táptalajt rakni.

üdv
g

2012.12.02. 20:09
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Köszönöm gyors és kielégítő válaszod.:) Fénycsőnél kell valamire figyelnem?

2012.12.02. 20:12
Adminisztrátor

Daylight 6500K-es cső megteszi nekik. Nem kell szerintem semmi extra növényes cső meg ilyenek.

üdv
g

2012.12.02. 21:19
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Most Philips Aquarelle van benne, egy 120 cm-es.

2012.12.02. 22:12
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]