Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.10.16. 02:26

Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
 Diszkoszos növényes by FAAO 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Így már képben vagyok! ;)

2010.02.17. 22:13
Ivadék

Sziasztok!
A diszkoszos akimba majd milyen növényeket tegyek?
milyen növényeket kedvelnek a diszkoszok?
többet vagy inkább csak ritkábban?

2010.05.05. 12:48
Gyakorlott nevelő

Ritkábban...Pl Anubias vagy valami ilyesmi....Vad hal esetén hagyd az anubiast...

2010.05.05. 20:01
Növendék

Szia Retro!
Mik lesznek a vízparaméterek?
Nálam Stendkeres halak vannak bp.-i csapvízben, növényes akiban, köszönik remekül vannak. Sokféle növényt kipróbáltam, volt amelyik elpusztult, volt amit megettek a diszik, és vannak amik burjánzanak. A legfontosabb, hogy bírják a relatíve magas hőmérsékletet. Nálam a kardfüvek különféle fajai válatak be, valamint a gömbmoha, csavart levelű vallisneria - ez utóbbit múlt héten "kaszálni" kellett. Odaadtam tesómnak, mert sajnáltam kidobni, ő meg elvitte a halashoz, kapott érte két rongyot. Nem régi szerzemény, de úgy tűnik be fog válni a nesaea pedicellata is. Az altenathera cardinalis is jól fejlődik, csak folyton vissza kell vágni mert csak a felső tíz centis rész igazán szép. Meg van még egy piros levelű, az nagyon szép, csak most nem jut eszembe a neve. Viszont amit tuttira meg fognak kajálni: pogostemon helferi és hemianthus. Nálam csumára legelték.
Nem tudom milyen magas az akid, de a növényeshez azért meg kell lenni a megfelelő mennyiségű fénynek is. Nekem a 450 literes 60 centi magas akihoz megy négy db. 150 centis 58 wattos fénycső. Két plantos reggel héttől este kilencig egy teljes spektrumú és egy color pedig reggel nyolctól este nyolcig. Plusz van még hozzá CO trágyázás is. Meg akartam úszni, de ha szép növényest akarsz, akkor előbb-utóbb be kell látni hogy kell hozzá. Viszont nagyon fontos hogy ne adagold túl, de ezt biztos tudod. Én nem mertem kockáztatni a koszok tepsi épségét ezért inkább beruháztam egy automata rendszerre, ami folyamatosan ellenőrzi a ph-t és annak megfelelően adagolja a CO-t. Nem occsó, de kiváló és a halak is nagyon virgoncak és a növények is gyönyörűek.
Kedves Kollégák!
Kellene már fotóznom is hogy hogy áll az akim, igazán megérdemelnétek, mert nagyon sokat segítettetek, de sajna mostanában rám jár a rúd, nagyon komoly egészségi gondjaim adódtak. Úgyhogy ne haragudjatok rám, amiért ennyire hallgatok. Nem lettem hozzátok hűtelen, csak most rossz idők járnak. De eccer mindennek vége szakad, a sz...-nak is. Viszont a halacsok jól vannak és szépen beállt az aki.

2010.05.05. 20:23
Növendék

Jobbulást kívánok Gordi!

2010.05.06. 08:42
Gyakorlott nevelő

Jobbulást főnök.
Majd a halak meggyógyitanak!!!!!

2010.05.07. 18:16

Nekem is növényes dísz medencém van. Csak sajnos mostanában elszaporodott benne a fonal alga. Most dobálom ki belőle a növényzetet.
Mivel bútorba van építve a dolog, két oldalon háttérrel, amiben a technika lakik, ott is megjelent a nyálka szerű anyag.. Kiírtani nem tudom, max együtt élek vele...
Hitman

2011.01.29. 19:11
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3