Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.10.16. 03:05

Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
 Lehet belefogok...... 
Szerző Üzenet
Ikra

sziasztok!

Kacérkodok a gondolattal hogy indítok egy diszkoszos akit, ezért hetek óta olvasgatom a fórumotokat, aminek hatására teljesen elbizonytalanodtam:))
Első elképzelésem az volt, hogy egy növényes -diszkoszos akit szeretnék, de úgy látom hogy ebbe tőlem tapasztaltabbak bicskája is beletört. Növényről nem mondtam le valamennyit mindenképpen szeretnék....
A helyzet a következő:
Jelenleg költözés előtt állok és mostani akimatt ott sehogy sem tudnám elhelyezni ezért megszüntetem(500l tanganyika)
Tervek szerint egy falba épített 150x65x50-es aki lenne háttér mögötti 15cm-es szürőrekeszzel oldalüvegek is hátterezve. Ehez jönne még külső szürő.
Kérdéseim:
Háttér anyaga csak műgyanta lehet?
Jelenlegi technikából mit tarthatok meg? Szűrőanyagokat elég ha fertőtlenítem?
ATMAN 3337 szivacs + Seachem Matrix szűrőanyaggal
JBL Cristal Profi e1500 szivacs + gyanta + pappilon-cera-mic
ATMAN CF1200 szivacs+ sera siporax + easy life symbiont
EHEIM 2073 mini filtrit ball + eheim substrat pro
AQUAEL Turbo Filter 2000 belső szűrő (ehez nem ragaszkodnék)
SunSun CUV-510 (10W) UV sterilizátor

első körben ezeket szeretném tisztázni
Segitséget előre is köszönöm

2016.01.26. 22:44
Adminisztrátor

Szia Lacibácsi!

Ha a 79 a születési éved, akkor én hozzád képest Nándibácsi vagyok, de ha a korod, akkor meg: :shock: :clap:

Tehát: A diszkoszos akvárium nagyon jó ötlet. Semmi nem zárja ki, hogy optikailag egy dúsan növényesített (de legalábbis eléggé zöld) medencét csinálj belőle, a trükk csak annyi, hogy ezt nem a hagyományos vastag talaj, CO2, sok fény és efféle nyalánkságokkal fogod tudni elérni, hanem okos trükkökkel, megfelelő növényválasztással és némi türelemmel.
Ellenben a legelső dolog, amiről mindenképp lebeszélnélek, az a háttér. A 15 centis szűrőfakkal ellátott háttérről meg aztán pláne! Az még akkor is rossz ötlet, ha az akváriumot minden oldalról könnyedén körbe tudod járni, de egy beépített akvárium esetén viszont extra nagy cumi. A berendezni tervezett akváriumod nem elég nagy ahhoz, hogy drasztikus térvesztés nélkül be tudd hátterezni, ellenben, ha elveszel a szélességből 20 centit (szűrő+háttér), akkor nem akváriumod lesz a szoba falán, hanem egy poszter. A diszkoszoknak pedig mindenek előtt térre van szükségük, amiből minél több van, annál jobb. Én azt mondom, hogy ha tudod, hogy milyen színű lesz a környezet, akkor válassz az akvárium hátuljára egy színben és/vagy árnyalatban passzoló fóliát, a teret hagyd meg a növényeknek és a halaknak. A meglévő technikád nem csak, hogy bőségesen elegendő lesz az akvárium szűrésére, de még talán egy kicsit sok is. Nem is talán és nem is egy kicsit. Egy ekkora akváriumhoz bőőőőőőségesen elegendő lenne 2db külső szűrő, azok is visszafogva egy kicsit a teljesítményt illetően, mert a diszkoszok enyhén szólva nem rajonganak a nagy áramlásért. Sokan járnak úgy, hogy kitalálják, hogy az a 100000000 liter/óra szűrés mekkora királyság (persze nem), aztán csodálkoznak, hogy a halak a sarokban gubbasztanak egész nap. Persze, oda mennek, ahol a legkisebb az áramlás és ott dekkolnak.
Viszont, ha már így adódott, hogy ennyi szűrőd van, a világért se tegyél ki a sufniba egyet sem! 2-2 szűrőt köss sorba, de csak az egyiket kapcsold be, azt is úgy, hogy max. 4-500 liter/órával forgassa a vizet. A szívóágak bevezetőjére húzz egy kis szivacsot, hogy a szűrőbe szilárd üledék ne kerülhessen, így a szűrőkhöz szinte a büdös életbe' hozzá se kell nyúlni. A kis szivacsokat kimosod heti 1-2 alkalommal, aztán jóidő.
Ha még a halakat is olyan helyről szerzed be, ahonnan jó eséllyel nem hozol halon kívül még egy szatyor nyavalyát is, akkor jó eséllyel sok évnyi kellemes és sikeres diszkosztartás elé nézel. (Lásd pl.: Moles akváriumát.)

Üdv,
StoneAge

2016.01.27. 10:29
Profil Honlap
Ikra

Köszönöm a gyors választ Nándi(bácsi) :)
A 79 a születési évem :(

Mivel tanácsokért jöttem az oldalra igyekszem jó tanuló lenni, de kissé pironkodva leragadnék még ennél a szűrőrekeszes háterezett aksinál....
Lehet rosszul fejeztem ki magam a beépített aksival. Igazság szerint a spájzban lesz, a frontüvegnél lesz egy lyuk vágva és előre tolva a fal síkjáig. Így legjobban hátulról fogok hozzá férni mert az egy külön helységben lesz(keverőhordó is).A szűrő rekeszhez azért ragaszkodnék mert nem akarok semmi csövet, belsőszűrőt, fűtőt látni az akiban + azért még szűrőanyag is menne bele :lol:
A háterezésre meg azért gondoltam mert azon kevésbé látszik az alga. Szerintem a háterezés meglehet oldani max 2-3 cm-ben, plusz csökkenteném a a szűrőrekesz szélességét 10 cm-re. Oldalfalak háttérvastagságával meg megnövelném az aki hosszát és így tisztán kapnék egy 150x50x50-es akit de lehet emelem a magasságot 55-re és úgy simán van egy nettó 400 liter. Így már megfelelő lenne?

A külső szűrők összekötésének ötlete tetszik, szerintem így a teljesítmény magától is lecsökken rendesen.

úgy terveztem hogy először növények, majd egy csapat neon, 8-10 cory egy csapat lazac, 2 anci egy pár törpe sügi és majd a legvégén a diszkoszok. 6-8 darabra gondoltam ár függvényében. Mivel olvasgatás közben olyan érzésem támadt hogy jópár tenyésztő is van köztetek remélem tud majd valaki a beszerzésben segíteni. (sajnos azért győrig nem fogok tudni menni halakért).

Mivel a világ végén élek max a neonokat tudom a közelből beszerezni, szinte mindent a netről rendelek, de sajnos halat nem szállítanak :(

Talajnak SZAT kvarchomokot gondoltam 2-3 cm vastagságban csak nem tudom milyen szemcseméret lenne jó?

Világítás: LED világítás 130 cm 28,8 W 4320 lm ? + esetleg a növényeknek egy t8-as 60cm-es növényes cső

2016.01.28. 00:11
Gyakorlott nevelő

LACIBÁCSI!
Ha tényleg jó diák akarsz lenni, olvasd át még egyszer a téged érintő posztokat.
Talajból csak annyit, amit muszáj, vagy inkább semmit! Halakból csak annyit amennyit muszáj, vagy inkább csak diszkoszt. Dekorációból csak annyit, amennyit muszáj, vagy semmit!
De egyébként te tudod!

2016.01.28. 13:49
Kishal

Szia!
Nekem SZAT F2-es homok van. Elég kis szemcseméretű ahhoz,hogy ne menjen közé a mulm,viszont a szűrés nem tudja felkavarni.

2016.01.28. 16:14
Növendék

Lacibácsi79 a neont meg se vedd a led mellé nálam 22w led van 160x60-as felett és még ennek is csökkentetem a fényerejét,hogy jó legyen.Homokból a SZAT F1-est használom nekem bevált.

2016.01.28. 17:09
Ikra

Olvasok, keresek folyamatosan.....

köszönöm a válaszokat

Elsiklottam felette vagy nem találtam.... Mitől lesznek piszkosak, foltosak??

2016.01.30. 21:41
Adminisztrátor

Lacibácsi79 írta:

köszönöm a válaszokat

Szia!

A Pigeon alapú halak (tehát mind, ami színváltoztatásra képtelen) sötét talaj és/vagy nagyon sötét háttér előtt szoktak bemákosodni.
Az összes többi simán csak hozzáidomul a környezet színéhez, azaz besötétedik, eltűnik róluk a mintázat, stb.
Diszkoszokhoz világos aljzat dukál.

Üdv,
StoneAge

2016.01.31. 10:50
Profil Honlap
Adminisztrátor

Szia Lacibácsi!

Mi a helyzet? Előrelépés, haladás, elmélkedés?

Üdv,
StoneAge

2016.02.09. 09:56
Profil Honlap

StoneAge írta:
Lacibácsi79 írta:

köszönöm a válaszokat

Szia!

A Pigeon alapú halak (tehát mind, ami színváltoztatásra képtelen) sötét talaj és/vagy nagyon sötét háttér előtt szoktak bemákosodni.
Az összes többi simán csak hozzáidomul a környezet színéhez, azaz besötétedik, eltűnik róluk a mintázat, stb.
Diszkoszokhoz világos aljzat dukál.

Üdv,
StoneAge

Sziasztok! Bocsánat, hogy ide pofátlankodok ezzel a kérdéssel. Ez a mákosodás visszadordítható? Itt arra gondolok, hogy aljzat nélküli ám fekete szivacs aljú akváriumnál idővel fehér homokra váltva a pöttyök eltünnek vagy, ha kijöttek akkor az végleges?

Köszi.: Dani

2016.02.09. 17:59
Ikra

StoneAge írta:
Szia Lacibácsi!

Mi a helyzet? Előrelépés, haladás, elmélkedés?

Üdv,
StoneAge

helló

Okosabb nem lettem :lol: Mármint úgy értem, hogy nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget (továbbra is számítok rá) de a bizonytalanságom csak egyre jobban nő, minél jobban belemélyedek a dologba :doh:
Egy díszakváriumot szeretnék de nem olyan áron hogy az pár diszkosz életébe kerüljön.
Jelenleg úgy vagyok vele hogy csinálok egy olyan akit ami az elképzelésem, persze az általatok említett dolgokat szem előtt tartva, aztán ha a kész eldöntitek hogy alkalmas e diszkoszok számára :think:
Sajnos az egész költözés csúszik így a projekt is, bíztam benne hogy a gyerek érkezése előtt végzek de úgy néz ki nem így lesz :(

addig is számítok idióta kérdéseim megválaszolására

Érdekelne hogy a "red curipera" (ha egyáltalán van ilyen) beszerezhető e nálunk, illetve mennyire alkalmas első diszkosznak?

üdv
Laci

ui: Nándi küldtem üzit, nem kaptad meg?

2016.02.10. 23:00
Gyakorlott nevelő

Lacibácsi79 írta:
Érdekelne hogy a "red curipera" (ha egyáltalán van ilyen) beszerezhető e nálunk, illetve mennyire alkalmas első diszkosznak?

Beszerezhető. Kovács István Nagykáta.

Én most készülök eladni két félig red curiperát, ami a tenyészetéből van. Az egyik nőstény nálam sikerrel felnevelte az ivadékait egy hónapos korukig. A másik példányt most készülök tesztelni, hogy vajon hím-e. Eléggé egy térfelen vannak a nősténnyel. Ez esetben lenne egy párom eladó. Első diszkosznak teljesen alkalmasak, nálam nevelkedtek, az első csapatból, amit sikerrel felneveltem. nk13, pH 7.5-ös csapvízben. Bővebb infót a csapatról itt találsz: http://ro-bolt.info/forum/viewtopic.php?f=17&t=1143. Ha érdekelnek, dobj meg egy p.ü.-vel.

Üdv: Robi

2016.02.11. 02:19
Ikra

Robi írta:
Lacibácsi79 írta:

Beszerezhető. Kovács István Nagykáta.

Én most készülök eladni két félig red curiperát, ami a tenyészetéből van. Az egyik nőstény nálam sikerrel felnevelte az ivadékait egy hónapos korukig. A másik példányt most készülök tesztelni, hogy vajon hím-e. Eléggé egy térfelen vannak a nősténnyel. Ez esetben lenne egy párom eladó. Első diszkosznak teljesen alkalmasak, nálam nevelkedtek, az első csapatból, amit sikerrel felneveltem. nk13, pH 7.5-ös csapvízben. Bővebb infót a csapatról itt találsz: http://ro-bolt.info/forum/viewtopic.php?f=17&t=1143. Ha érdekelnek, dobj meg egy p.ü.-vel.

Köszi Robi de sajna még nem mostanában lesz hogy nálam diszkoszok úszkálnak :cry:

2016.02.11. 16:43
Gyakorlott nevelő

Lacibácsi79 írta:
Köszi Robi de sajna még nem mostanában lesz hogy nálam diszkoszok úszkálnak :cry:

Ok. Én most fogom felhozni a térelválasztó rácsot, lelágyítani a vizet, és berakni nekik egy kúpot. Ha ikráznak, megnézem, lesz-e kelés, termékenyek-e ebben a párosításban. Kíváncsi vagyok, hogy nevelnek együtt. Így remélhetőleg egy tenyészpár lesz. Aztán megpróbálom ide felrakni őket eladásra. Persze nem sürgős a dolog, eddig is elfértek, néhány hónapot még eztán is kibírnak - ha szükséges.

2016.02.11. 23:11
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ]