Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.10.18. 21:36

Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
 akvárium indítás 
Szerző Üzenet
Ikra

Üdv a fórumtagoknak!

Újrakezdő vagyok, jópár éve nincs akváriumom. A gyerekeimnek készítettem egy kis 40literest és újból ráéreztem az ízére ...

Szeretnék indítani 2 akváriumot, az alábbiak szerint :

680 l akvárium + alsópolcos szűrő + külső szűrő

375 l + alsópolcos szűrő + külső szűrő

Vízcsere : ~30-50% hetente
Aljzat : homok

minden hasznos tanácsot a kezdéshez szívesen fogadok, addig is kérdéseim :

Milyen mérőeszközöket javasoltok? ( vezetőképesség, pH) esetleg milyen egyéb tesztert?
Milyen vízkezelőanyagokat használtok javasoltok?
Milyen "gyógyszer" legyen kéznél?
Hogyan történjen a beszoktatás?

Kösz előre is
jocó

2015.04.24. 12:03
Gyakorlott nevelő

Szia Jocó!

Üdv a fórumon. Én sera pH tesztet használok, meg nitrát tesztet is. Keménységmérésre a sima csepegtetős 400 ft-os készletet. Új indításnál hasznos lehet még az ammónia- és a nitrit-teszt is, amíg be nem áll az egyensúly. Ezt a kettőt később szerintem elteheted a szekrénybe. A vízcserével kapcsolatban: én heti min. 50%-ot cserélek, és ezzel fekete bárány vagyok a fórumon. A többiek ennél csak többet szoktak cserélni. Azt gondolom, ez tényleg a minimum, a heti 30%-ot szerintem most felejtsd el.

Gyógyszer: SÓ. NaCl. :-) Ajánlom figyelmedbe Nándi cikkét, a só, mint csodaszer címmel.

Halakat csak megbízható tenyésztőtől vegyél (pl. Vinare, Kovács István, és többen itt a fórumról) de csak egy helyről szerezd be őket! Díszállat kereskedésből diszkoszhalat semmi esetre sem javaslok!!!

Aljzatot csak annyira vékonyan, hogy éppen ellepje az aki alját (van ellentétes tapasztatalat, akinek sikerült pár cm-es aljzattal, tubifexszel betelepítve tartani diszkoszt, de ez a kivétel).

Beszoktatás: ne legyen nagy különbség a szállítóvíz és az aki vize között. (keménység, pH) Ezt fokozatosan ki kell egyenlíteni (pl. ozmózis sokk miatt)

Amúgy Nándi írt egy posztot, ahol remekül összefoglalja a dolgokat, tanácsok kezdő diszkoszosoknak témakörben. Javaslom elolvasásra.

Sok sikert a leendő diszkoszokhoz!

Üdv: Robi

2015.04.24. 22:53
Ikra

Kicsit vaccilálok az alsópolcos és a hordós+külső szűrés megoldások között.

Mi a véleményetek?

Üdv
Jocó

2015.04.25. 22:42
Ikra

Próbálok egy listát összeállítani arról, hogy mi kell egy diszkoszos akvárium indításához ... kérem segítségeteket, pl :

- milyen és mekkora háló?
- milyen vegyszerek, gyógyszerek?
stb.

előre is kösz!

2015.04.26. 15:18
Gyakorlott nevelő

Akkora háló, hogy beleférjen a diszkosz :-)

Ha már mindenképp vegyszert akarsz akkor én a sera omnipurt javaslom. Ez amolyan széles spektrumú, mindenre jó lötty. Végülis arra jutottam, hogy laikusnak gyakorlatilag a képtelenség kategóriája eldönteni, hogy egy betegséget mi okoz, annyira sok hasonló tünet van. Ez viszont gombára, baktériumra, talán vírusra is tartalmaz hatóanyagot. Egyszer sikerült két haldokló diszkoszom közül az egyiket megmenteni vele. Vannak guppijaim is. Az egyik legszerencsétlenebb betegségük, amikor elvékonyodik a faroknyelük, beesik a hasuk és imbolyogva billegnek. Általában kuka. A télen kipróbáltam rajtuk ezt a szert és kb. a fele megmaradt a halaknak. Ezt a betegséget azelőtt soha sem sikerült meggyógyítanom.

A legjobb gyógyszer: a megfelelő karantén, a faj igényeinek megfelelő tartási körülmények és a rendszeres, bőséges vízcsere. Erre azt hiszem a többiek is jó szívvel rábólintanak ;)

2015.04.26. 23:53
Adminisztrátor

Szia Jocó!

Ne vacillálj, csinálj alsó polcost. A hordós akkor jó, ha az előbbinek nincs hely.

Vegyszert ne tarts, abból mindig csak a baj szokott lenni. :)
Gyógyszert én nem tartok itthon, de valahol van még egy kis kálium-permanganátom vész esetére, a konyhában meg van só. Robi kb. mindent elmondott, amit tudni érdemes.
A háló legyen jó nagy. Hajkurászni se kell annyit a halat, meg össze se töri magát benne. Van az a vékony, kék tüllháló-szerű. Azt én nagyon szeretem.

Üdv,
StoneAge

2015.04.27. 09:28
Profil Honlap
Ikra

Mi a javaslat az alsópolcos szűrőre?

A brutto 375l hez hány literes ajánlott? És azt milyen felosztásban milyen szűrőanyaggal töltsem fel?

2015.05.01. 23:16
Ikra

Kedves fórumtagok!

További változás és előrelépés van az akvárium indításomban!

A vége az hogy egy 240 x 60 x 60 akvárium + 2x 100 l alsópolcos szűrő már megvan, a szűrőbe Siporax, Lávakő és egyéb kerámia gyűrű lesz és némi szivacs.

Az indítást Szeptemberre tervezem, vékony homok, pár gally, esetleg pár tő anubias és semmi más:)

Lakóknak elsőnek egy cory csapatot szeretnék adolfoi vagy sterbai, tánna majd jöhetnek a laposak is:)

Ahogy lesznek képek, küldöm:)

Üdv
Jocó

2015.08.06. 08:22
Adminisztrátor

csjoco írta:
Kedves fórumtagok!

További változás és előrelépés van az akvárium indításomban!

A vége az hogy egy 240 x 60 x 60 akvárium + 2x 100 l alsópolcos szűrő már megvan, a szűrőbe Siporax, Lávakő és egyéb kerámia gyűrű lesz és némi szivacs.

Az indítást Szeptemberre tervezem, vékony homok, pár gally, esetleg pár tő anubias és semmi más:)

Lakóknak elsőnek egy cory csapatot szeretnék adolfoi vagy sterbai, tánna majd jöhetnek a laposak is:)

Ahogy lesznek képek, küldöm:)

Üdv
Jocó

:dance:
Nagyszerű hírek! Várjuk a képeket!

Üdv,
StoneAge

2015.08.06. 13:33
Profil Honlap
Kishal

Micsoda pezsdülés van kibontakozóban :)
Szeptember már csakpár nap ;)